Skončit do čtvrtého místa. Takový byl cíl fotbalistů Štěkně na začátku sezony. Jenže podzimní část mužstvu nevyšla a je až desáté.

Pro jaro Štěkeňští tedy trochu slevili. „Chtěl bych skončit na pátém místě, ale uvidíme,“ prohlásil trenér Drahomír Hájek. A kolik bodů podle něj bude k naplnění této ambice třeba? „Tabulka je hodně vyrovnaná, nyní ztrácíme na pátou příčku pět bodů. Budeme se o ni muset poprat.“

Do zimní přestávky si kouč vytkl jako hlavní úkol dostat mužstvo do herní pohody. Jak se mu to z jeho pohledu povedlo? „Dá se říci, že ano, i když to tak po přípravných zápasech nevypadá. Ale musíme se zaměřit na mistrovské zápasy, to je teď důležité,“ zdůraznil.

Otavan se v pauze zúčastnil Zimní ligy ve Strakonicích, kde ale skončil na posledním šestém místě. Jen jednou vyhrál, v základní části porazil strakonické dorostence. „Ten turnaj se nám moc nevydařil. Ale byla to příprava a přeci jen, týmy byly z vyšších soutěží,“ zmiňuje Hájek fakt, že dalšími soupeři byli Sedlice, Osek, Protivín a Čkyně.

Co se týče změn v kádru, ty jsou pouze na straně příchodů. „Vrátil se Petr Cibulka a novým hráčem je Josef Šlehofer. O odchodech nevím nic,“ dodal kormidelník.