Záchrana. Jasný cíl mají pro jaro fotbalisté Sedlice. „Já bych chtěl samozřejmě hrát o vyšší příčky, ale nepodařilo se nám tým posílit,“ vysvětlil trenér Pavel Koubek.

Hostování pokračuje brankáři Charvátovi, do Strakonic se vrátil Benedikt. „Hráč na jeho místo v záloze nám bude chybět,“ prohlásil kouč. Sedličtí měli vytipované dva hráče, ale nepodařilo se je přivést do mužstva. „Proto mluvím o udržení soutěže a všechno, co bude navíc, bude plus. A cokoliv blíže středu tabulky bude dobrý výsledek.“

Sedlice na podzim uhrála 15 bodů, což jí stačilo na devátou příčku. Na týmy na šestém až osmém místě ztrácí pět bodů.

V přípravě Sedličtí odehráli zimní turnaj ve Strakonicích, kde skončili celkově třetí. Pavel Koubek je spokojený. „Odehráli jsme dobré zápasy, například ten se Čkyní, který jsme prohráli až vlastním gólem. Co se týče hry, jsem určitě spokojený. Pokud hráči přistoupí takto i k mistrovským utkáním, neměli bychom mít starosti se záchranou,“ uvedl kormidelník.

Věří také, že jaro jeho tým odehraje bez zranění a disciplinovaně. „Máme úzký kádr. Pokud by k něčemu takovému došlo, pak by to pro nás byl problém. Snad se tomu vyhneme,“ přál si Koubek.

Co mu dodává optimismus do jarní části? „Šel jsem do Sedlice za klukama, které znám. Věřím v sedlické srdce a bojovnost. A také tomu, že nás lidé budou podporovat.“