Fotbalisté Oseku určitě budou v jarní části I. A třídy patřit k favoritům na celkové prvenství. Jejich bodová ztráta ze čtvrté pozice na první jsou pouhé tři body.

„Na začátku letošní sezony bylo přání umístění do pátého místa, což je špička tabulky. Po absolvované zimní přípravě, kdy jsme odehráli turnaj ve Strakonicích a měli jsme možnost trénovat na dobrém povrchu – umělé trávě v hale – nás mnozí pasují za možného kandidáta na postup,“ souhlasil kormidelník Jiří Slabý.

Netroufl si ale odhadnout, kolik bodů by na první příčku mohlo stačit. „To nevím. Ale my se o to budeme pokoušet každým zápasem a budeme chtít zúročit jak vynaloženou tréninkovou práci, tak samozřejmě vynaloženou práci se získáním posil do týmu. O tu se starali místopředseda Stanislav Mrkvička a sportovní manažer Josef Košťál. Za to jim patří dík,“ dodal.

„Osek 10. července čekají oslavy 50. výročí vzniku organizované kopané, na které se připravujeme a proto by umístění na postupové příčce potěšilo dvojnásob,“ podotkl Mrkvička.

Přípravné období proběhlo podle slov Jiřího Slabého podle plánu. „Kluci si plnili úkoly, což se vždy vyplácí. Samozřejmě musím dodat, že pracovní povinnosti mají vždy přednost a ani nám se tedy nevyhnuly drobné problémy,“ upřesnil kouč. Potěšilo ho prvenství na zmiňovaném turnaji ve Strakonicích, ale nepřeceňuje ho. „Byla to jenom příprava.“

Trenér má do odvet cíl, aby se jeho tým prezentoval útočným a technickým fotbalem pro diváky.

Osek na podzim trápilo neproměňování šancí, dal 23 gólů, což ho řadí k průměru. Jak se podařilo na tomto zapracovat? „Nějaké góly jsme v přípravě dali a trénovat střelbu budeme moci až venku,“ zmínil se Slabý.

Co se týče změn, tým značně posílil. Ze Strakonic přišli Jan Schánělec a Marek Kešner, z Malenic Vít Michalec a z Vodňan Václav Pečený. Naopak odešel Patrik Zacharda do Strakonic. Karel Kalianko a Martin Havránek jsou dlouhodobě zranění.

Co Jiřímu Slabému dodává optimismus? „Optimismus mám. Určité věci jsme si vyříkali a chceme se snažit o zlepšení pohledu na fotbal v Oseku jako celek,“ prohlásil.