Pohybovat se v horních patrech tabulky a k tomu hrát atraktivní útočný fotbal pro diváky.

S tímto předsevzetím jde do jara fotbalová Blatná, nyní na sedmé příčce. Hlavní změna, která se v mužstvu po skončení podzimu udála, je na trenérském postu. Michal Čadek skončil a vystřídal ho asistent Michal Brabec.

„Nenašli jsme za Michala adekvátní náhradu, tak se dá říci, že tato funkce zbyla na mě. Nemá cenu to nějak dál rozebírat, prostě sezona je už rozběhnutá a je těžké sehnat kvalitního trenéra,“ vysvětlil Brabec.

Na adresu Michala Čadka ještě řekl: „Michal je kvalitní trenér a je škoda, že skončil. Je to zkušený kluk, který hrál a hraje fotbal celý život, má přirozenou autoritu a jeho tréninky byly záživné a soutěživé. Život jde dál. Budeme se s tím muset nějak poprat a uvidíme po jarní části, jak se nám to povedlo.“

Příprava se z pohledu nového kouče spíše povedla. Co ho však mrzí je to, že tým se ani jednou nesešel kompletní. To se promítlo i do výsledků na domácím turnaji, kde Blatná ze čtyř zápasů vyhrála jen jednou a obsadila předposlední čtvrté místo.

„Už se těšíme na mistráky. Mým osobním cílem je, aby v mužstvu vládla pohoda a kluci se na tréninky a zápasy těšili,“ dodal Brabec.

Během pauzy se Blatenští zaměřili především na ofenzivní činnost a standardní situace. „Ofenziva nám dělala problémy. Neudržíme balon a kazíme jednoduché věci.“

Na podzim ale podle Brabce předváděl tým dobrý fotbal a většinu soupeřů přehrál.

Doma byla Blatná v první části soutěže druhým nejlepším mužstvem, když pětkrát vyhrála, jednou remizovala a jednou prohrála. Venku byla její bilance o poznání horší – čtyřikrát získala bod a třikrát odešla poražena. „Připadá mi, jako by to bylo venku pro nás zakleté. Báli jsme se vyhrát,“ upřesnil kouč. „Z toho všeho vyplývá, že musíme být efektivnější a důraznější v koncovce,“ zdůraznil.

Kádr posílil, přišli záložník Jiří Kunc z Čížové (s týmem absolvoval poslední dva týdny přípravy) a útočníci Daniel König a Stanislav Šteier, oba z Písku (absolvovali poslední tři týdny přípravy).

Na jaře bude chybět Václav Polan, který si přivodil zranění na soustředění.