Svoji jarní premiéru si s týdenním zpožděním odbyli v krajském přeboru fotbalisté Vodňan.

V rámci 18. kola v neděli 28. března zajížděli do Prachatic. Prohráli 1:2 (1:1), když vedli 1:0. Oba góly inkasovali vždy až v závěru poločasů. V tabulce zůstávají Vodňanští poslední.

„Mužstvo jsme jakž takž dali dohromady a i z tohoto pohledu je škoda, že jsme nezískali bod. I když v naší situaci potřebujeme vyhrávat,“ hodnotil trenér Miroslav Vokatý.

Hosté hráli ze zabezpečené obrany a vyráželi do rychlých protiútoků. Tato taktika byla úspěšná, navíc ve 40. minutě je poslal do vedení Štěch. „Ale hráči se nechali gólem ukolébat a soupeř z nevinné akce po zaváhání obrany vyrovnal,“ popisoval Vokatý. Do listiny střelců se zapsal Košík. „Byla to nekoncentrovanost. Myslím, že kdybychom vedení do přestávky udrželi, zápas by se pak vyvíjel jinak.“

Druhá půle se nesla ve stejném duchu jako ta první. Vodňanští byli blízko bodu, jenže v 87. minutě dal vítězný gól Kováčik. A byl z kategorie laciných. „Padl po nedorozumění brankáře s obranou. Až na tuto věc ale podal Jiří Novák vynikající výkon,“ řekl k výkonu gólmana kouč.

A pohled domácích? „Jediným pozitivem tohoto utkání je výhra. Výkon z předchozího zápasu v Milevsku jsme ani z poloviny nezopakovali, takže musíme být za tři body hodně rádi. Někteří hráči opět neodvedli to, co měli. Měl jsem z našich hráčů pocit, že si myslí, že vítězství přijde úplně samo, bylo to velké trápení,“ prohlásil prachatický kormidelník Josef Veselý.

Vodňany: Novák – Kapusta, Konvička, Hajný, Michal Vokatý – Brych, Hojdekr, Josef Chalupský, O. Vítovec (83. Jarolímek) – Štěch, Machnyk.

Vodňanské nyní čeká dvojzápas. V sobotu přivítají Český Krumlov, který je šestý, a v pondělí je doma čeká dohrávka s Jankovem (15. místo).