Fotbalisté Chelčic jdou z pozice lídra tabulky a tím i jako největší favorit na prvenství do jarní části okresního přeboru, která startuje v sobotu 27. března. Na podzim si vybudovali náskok šesti bodů na druhé Poříčí, zaváhali jen jednou, když remizovali. Ambice vrátit se po třech letech zpátky do I. B třídy oddíl nijak netají. Jaká bude odvetná část z pohledu zkušeného trenéra Františka Šobora?

Jak se cítí trenér vedoucího týmu soutěže, který na podzim neprohrál a ztratil jen remízou, před startem jara?
Jsem rád, že soutěž už začne, protože zimní přestávka byla dlouhá a přece jen přípravné zápasy nepřinášejí náboj o zisk tří bodů a nerozhodují o postavení v tabulce – to znamená o postupech a sestupech.

Myslíte, že máte natolik kvalitní tým, abyste výkony z podzimu zopakovali i v odvetách?
Svému mužstvu věřím a doufám, že i na jaře budeme podávat dobré výkony a pojedeme na vítězné vlně.

Jak probíhala zimní příprava, jak jste s ní byl spokojen?
Zimní příprava byla ovlivněna počasím a na můj vkus jsme hodně času museli strávit v tělocvičně a v hale. Protože většina hráčů hrála Vodňanskou ligu, bylo haly až dost.

Na co jste se hlavně zaměřili během přestávky? A podařilo se to naplnit podle vašich představ?
Chtěli jsme se zaměřit hlavně na herní činnosti, protože fyzická příprava probíhá metodicky každou zimu pořád stejně. V malých oddílech nejsou takové finanční prostředky, abychom si mohli pronajmout hřiště s umělou trávou po dobu čtyř měsíců dvakrát týdně. A na zasněžené louce s míčem tyto věci nenatrénujete. Tato část přípravy nemohla moje představy naplnit.

Doznal kádr nějakých změn?
Nezměnil se. Doplnil ho jen útočník Rothschedl z Vodňan, který po půlročním zranění začíná s přípravou.

Spoléhat tedy budete na stále stejné hráče – hlavně duo střelců Šácha a Remta…
Kádr nikdo neopustil, tak budeme dál spoléhat na tyto dva. Věřím, že je tým podpoří,
aby dál znepříjemňovali soupeřům život.

Jak se podle vás bude vyvíjet jarní část? Vzhledem k vaší podzimní formě, myslíte si, že je ještě reálné, aby vás někdo předhonil?
Odvetná část se určitě bude vyvíjet zajímavě, přijdou překvapivé výsledky – hlavně v úvodu. Mohou přijít také zranění a tresty po kartách. V tříbodovém systému není náš náskok nedostižný. Budeme se ale snažit těch šest bodů navíc, co máme, zbytečně neztratit.

Máte nějaký vzkaz pro soupeře?
Že až do posledního kola budeme hájit svůj náskok a usilovat o postup. Dále přeji nově zvolenému výboru okresního fotbalového svazu, aby mohl rozhodovat v klidu a ve prospěch všech oddílů. Věřím, že vše proběhne v duchu fair play.