Celý zápas 19. kola ČFL Písek – Liberec B odehrál v sobotu 20. března v dresu domácího týmu Patrik Káník, nová akvizice, která přišla k Otavě na hostování z divizních Strakonic. Tam naopak zamířil z Písku Josef Komárek. Po utkání byl Káník z porážky 0:1 samozřejmě zklamaný.

Jaké taktické pokyny vám dal trenér Musil před zápasem?
Hlavně ofenzivní, to znamená, něco vymyslet směrem dopředu. To se mi bohužel nedařilo, protože Liberec výborně bránil. My jsme neustále stereotypně nakopávali míče dopředu a nedokázali jsme se střelecky prosadit. Prakticky jsme si nevypracovali jedinou stoprocentní šanci ze hry. Ohrozili jsme soupeře pouze ze standardních situací.

V čem byli Severočeši lepší?
Určitě se snažili na dobře připravené trávě více kombinovat a také drželi více míč na zemi. Tím nás přehrávali.

Od své premiéry v píseckém dresu jste, co se týká výsledku, čekal asi více, že?
To určitě. Věřil jsem, že doma budeme naplno bodovat. Bohužel to nevyšlo, škoda… Co naplat, musíme jít dál. Byl to můj první zápas za Písek a dobře si uvědomuji, že musím na sobě více zapracovat. V tréninku se zaměřím hlavně na fyzickou kondici, protože zápasy třetí ligy jsou hodně náročné. Rozdíl mezi divizí a touto soutěží je znát.

Ale vydržel jste hrát celý zápas…
To ano, ale závěrečných pět minut jsem už mlel z posledního. Tam už jsem síly hledal hodně těžko.

Jak se to všechno semlelo, že jste se ocitnul v Písku?
To byste se měl spíš zeptat vedení píseckého klubu (smích). Ve čtvrtek mi zavolal manažer klubu Luděk Mařík, jestli bych to nechtěl v Písku zkusit. A pokud ano, tak abych přijel ještě ten den do Písku na trénink. Po jeho skončení mi bylo řečeno, že klub má o moje služby zájem. No, a tak jsme se domluvili, že tady zůstanu do konce jarní sezony.

Poznal jste po svém příchodu do šatny některé hráče?
Ze Strakonic znám Honzu Zušťáka. S Michalem Polodnou jsem hrál v Milíně. Znám samozřejmě i kluky z českobudějovického Dynama, proti kterým jsem hrál jako soupeř. Až na výjimky jsem se potkal již se všemi kluky.

Příští utkání hrajete s Hlavicemi, tedy na hřišti soupeře z čela tabulky. Jaké to tam bude?
Těžko říci. Po dvou zápasech bez bodového zisku se pokusíme venku něco získat. Další ztráta by byla dost nepříjemná. Je znát, že píseckému týmu hodně chybí zranění hráči ze základní sestavy. Honza Zušťák také laboruje se zraněním, Michal Polodna rovněž není stoprocentně fit. A to všechno se musí na hře mužstva projevit. Není to ideální stav, ale já věřím, že to nějak překleneme a do mužstva se opět vrátí pohoda.