Fotbalisté Strakonic potvrdili, že mají v úvodu jara formu. V předehrávce 18. kola divize v pátek 26. března v důležitém duelu porazili Tachov 1:0 (0:0). Nyní mají 25 bodů.

Zápas začali lépe, už v 6. minutě střílel z vápna Komárek, na brankové čáře ale míč odvrátil Kaše. Tachovští gólmana Kučeru poprvé ohrozili ve 14. minutě, ten si ale s oběma střelami poradil, na místě byl i ve 25. minutě při pokusu z dálky. Chvíli nato hlavičkoval na druhé straně Benedikt, ale nad branku.

Poslední výraznější příležitost v prvním poločase měl ve 39. minutě domácí Hanzlík – prokličkoval se až do vápna, ale jeho střelu zneškodnil Makó.

Po obrátce byli jasně lepší Strakoničtí a v 53. minutě se dočkali: nádherné sólo předvedl Hanzlík, obešel i brankáře a do prázdné brány rozhodl o vítězství. Hosté už gólmana Kučeru prakticky neohrozili, ani mužstvo od Otavy se neprosadilo, i když ještě několikrát zahrozilo.

Branka: 53. Hanzlík. Řídili: Aubrecht – Bacík, Hrabovský. Žluté karty: 0:3 (Habart, Bauer, Bezdička). Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 3:2. Rohy: 10:1. Fauly: 7:18. Diváků: 120.

Strakonice: Kučera – Hajdušek, Legdan, M. Káník, Černý – Sleza (68. Říský), Benedikt, Komárek, Švehla (13. Křivanec) – Hanzlík, Červenka (90. Vršecký).