Fotbalisté Štěkně prohráli, v Zimní lize skončili poslední

Strakonice /FOTOGALERIE/ - Nejlépe si vedl Osek, který vyhrál. Třetí skončila Sedlice, pátí starší dorostenci Strakonic.

24.3.2010

V souboji o konečné páté místo v Zimní lize starší dorostenci Strakonic (světlé dresy) porazili Štěkeň 3:1.Foto: Jan Škrle

Zápasy o konečné pořadí skončil letošní ročník fotbalové Zimní ligy, která se hrála ve Strakonicích.

Turnaj vyhrál Osek, druhou příčku obsadila Čkyně, třetí skončila Sedlice, čtvrtý Protivín, pátí byli strakoničtí starší dorostenci, loňští vítězové, a šestá se umístila Štěkeň.

Komentáře k zápasům:

Štěkeň – Strakonice starší dorost 1:3 (1:1)
Drahomír Hájek, trenér Štěkně:
„Turnaj jsme zakončili zase porážkou. Dorostenci ale byli herně lepší a zaslouženě vyhráli. Nám ve druhém poločase došly fyzické síly, na tom budeme muset před mistráky ještě zapracovat.“

Martin Červinka, trenér Strakonic: „I poslední turnajový zápas o umístění se nám vydařil, celkem bez větších problémů jsme soupeře porazili. Do zápasu sice vstoupil lépe soupeř, ale vítr z plachet mu vzal ve 14. minutě Kovárna, jehož krásná střela skončila za zády štěkeňského gólmana. Pak jsme měli více ze hry, ale další možnosti ke zvýšení skóre jsme nevyužili. Naopak soupeř ve 28. minutě srovnal. Do druhé půle jsme mužstvo prostřídali a na hřišti začal úřadovat Kotrba. Ten se trefil ve 48. minutě, aby to samé zopakoval v 73. minutě a rozhodl.“

Protivín – Sedlice 1:2 (1:1)
Pavel Koubek, trenér Sedlice:
„Skončili jsme třetí, mohu být spokojený. V první půli jsme ale tahali za kratší konec, Protivín byl fotbalovější. Do vedení jsme šli my, soupeř vyrovnal ze sporné penalty. Od desáté minuty druhého poločasu jsme Protivín přimáčkli a dostali se do šancí, vítězný gól jsme nakonec dali z penalty. Soupeř se k ničemu už nedostal.“

Osek – Čkyně 8:0 (3:0)
Jiří Slabý, trenér Oseku:
„Po prohře Protivína v minulém kole bylo jasné, že ve finále nastoupí Čkyně B, protože áčko hrálo mistrák na Hluboké. Ale nic jsme nepodcenili a hlavně v první půli hráli v tempu a hned od začátku diktovali hru. V 10. minutě Maroušek nastřelil spojnici, v 18. minutě Kahuy po narážečce dal na 1:0. Po půlhodině hry se v ojedinělé šanci ocitl soupeř, ale střela byla zblokována a z protiútoku dal Maroušek na 2:0. Tři minuty před půlí zvýšil na 3:0. Po obrátce se Čkyňští zatáhli do vlastního vápna a blokovali střely. V úvodu Carda trefil tyč, poté Kacetl břevno, dvě minuty po něm Krenk a následně v 58. minutě Herzig zvýšil – 5:0. Sedm minut nato orazítkoval břevno Mrkvička. Pět minut před koncem se trefil Carda, chvíli nato Mrkvička hlavou a v 89. minutě opět Carda.“

Výsledky a sestavy

Zápasy o konečné umístění – o 5. místo: Štěkeň – Strakonice starší dorost 1:3 (1:1), Kořán – Kotrba 2, Kovárna. O 3. místo: Protivín – Sedlice 1:2 (1:1), Srkal (p.) – Čapek, Běloušek (p.). O 1. místo: Osek – Čkyně 8:0 (3:0), Maroušek, Herzig, Carda 2, Kahuy, Kacetl.

Štěkeň: Velíšek – Kotrba, M. Čížek, Šlehofer, Kuboušek – Prokeš, Cibulka, Hájek, Vaněk – Bízek, Kořán. Střídali Švejnoha, Zíka, Lhota.
Strakonice starší dorost: Rojík – Kohout, Turek, Horejš, Pospíchal – Bače, Mráz, Kuneš, Butnaru – Zoubek, Kovárna. Střídali: Rejšek, Hoch, Hrach, Kotrba, Brož, Šíp.
Sedlice: Charvát – V. Klíma, Svoboda, Čabrádek, J. Obleser – Němec, Mikeš, Běloušek, Čapek – Hornát, Motejzík. Střídali Sladký, Kořán, Musil.
Osek: Chaluš – Kroupa, Krenk, Michalec, Hanáček – Kacetl, Maroušek, Schánělec, Uher – Herzig, Kahuy. Střídali Keclík – Mrkvička, Carda.

Konečné pořadí Zimní ligy: 1. Osek, 2. Čkyně, 3. Sedlice, 4. Protivín, 5. Strakonice starší dorost, 6. Štěkeň.

Nejlepším střelcem turnaje byl se sedmi góly osecký Kahuy.

24.3.2010 VSTUP DO DISKUSE

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 18 000 Kč Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) řidič nákladního vozidla nad 12 tun, C. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Jedná se o svoz odpadů na skládky, POŽADAVKY: ŘP"C" a profesní průkaz -je možno si dodělat, popř. ADR, Každodenní návraty domů, KONTAKT: Zahrádka Roman MVDr., tel.: 732131919, e-mail: egida@quick.cz. Pracoviště: Egida brusy s.r.o., 386 01 Strakonice 1. Informace: Roman Zahrádka, +420 732 131 919. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 13 500 Kč Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů, taxikáři řidič dodávkového automobilu. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: POŽADAVKY: ŘP"B", praxe v řízení dodávkového automobilu minim. 5 let, fyzická zdatnost (manipulace s težšími břemeny), Mzda: základní + diety a odměny cca 20.000-40.000,- Kč, KONTAKT: Křivan František, tel.: 602640040. Pracoviště: Trizola s.r.o. - provozovna rovná, 386 01 Strakonice 1. Informace: František Křivan, +420 602 640 040. Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 16 000 Kč Skladníci, obsluha manipulačních vozíků skladník - řidič VZV. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení, praxe výhodou, zručnost,řízení VZV, pečlivost, ŘP"B",PC, Kontakt: ing. Pixová 383 342 239. Pracoviště: Čz a.s. - pracoviště strakonice, Tovární, č.p. 202, 386 01 Strakonice 1. Informace: Veronika Pixová, +420 383 342 239. Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 12 200 Kč Pomocní pracovníci v rostlinné výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Řez stromků, pletí rybízu, jahod, Pracovní doba: 7:00-15:30hod., KONTAKT: Demyda Olena, tel.: 608622182, e-mail: demyda@email.cz. Pracoviště: Demyda s.r.o. - pracoviště chelčice 106 a okres strakonice, 389 01 Vodňany. Informace: Olena Demyda, +420 608 622 182.

Přemysl Fiala vyhrál dvouhru i čtyřhru.

Na přeborech kraloval Přemysl Fiala

-

Obránce Zdeněk Čáp definitivně končí v Motoru, bude hrát za Prostějov

České Budějovice – Obranné řady Motoru v poslední době vykrystalizovaly do jasné podoby. Vedle sedmi stálých obránců jsou případně k dispozici i mladíci Vojtěch Doktor a Václav Prospal, na hostování v Havířově se rozehrává i Ondřej Kachyňa. Do výběru a koncepce trenérů tak nezapadl Zdeněk Čáp, který tudíž v Českých Budějovicích končí, a s tím zaniká i jeho hostování v Přerově. Jeho smlouvu přebírá Prostějov, kde bude odchovanec hradeckého hokeje pokračovat.

Dvě medaile od jedenáctiletých

České Budějovice – V zimním poháru 11letých v plavání v Mladé Boleslavi se do dělby medailí zapojili i Jihočeši. Zaplavali dvanáct nejlepších letošních výkonů v kraji (ve výsledcích tučně).

-

ČEZ Motor zazářil a vyhrál na ledě lídra Chance ligy v Jihlavě!

Jihlava - Zabrali v pravý čas. Hokejistům ČEZ Motoru České Budějovice se podařil husarský kousek, když dokázali ve 32. kole soutěže zvítězit na ledě lídra první Chance ligy Jihlavy 2:0. V pondělí hrají Jihočeši doma se Slavií Praha (17.30).

„Mrňousové“ bez medaile

České Budějovice – V zimním poháru ČR desetiletého žactva v Jablonci měla z Jihočechů ke stupních vítězů nejblíže Eliška Jahodová z Jindřichova Hradce.