TŘEBOŇ – STRAKONICE 1:1 (1:0)

Pro oba jihočeské celky to byla na přírodní trávě premiéra. První důležitý moment derby přišel již ve 4. min., Pintér nedovoleně atakoval v šestnáctce hostujícího Hajduška a Strakonice získaly výhodu penalty. Pokus kanonýra Červenky brankář T. Skála vystihl a zachránil svůj tým od brzké pohromy. „Kopl jsem to mizerně,“ přiznal neúspěšný exekutor.

Dlouhé minuty se, jak už to v derby pravidelně bývá, odehrával boj o každý metr mezi oběma šestnáctkami. Až po půlhodině přišly momenty hodné k zaznamenání. Nejprve strakonický Benedikt nenápadnou střelou z dálky trefil břevno a vzápětí na druhé straně fauloval ve velkém čtverci Hajdušek, který byl u obou penalt, Procházku a kapitán Jan Pintér poslal dělovkou doprostřed branky Třeboň do vedení. Těsně před přestávkou mohl vyrovnat po rohu Sleza, ale hlavou mířil jen vedle Skálovy tyče.

Po přestávce se dlouhých pětadvacet minut před oběma branky nic významného neudálo. V 70. min. přišel blesk z čistého nebe, když čerstvá strakonická posila Josef Komárek z Písku zahrávala trestný kop do ohně, míč proletěl mezi chumlem hráčů a zapadl přesně k levé tyči – 1:1. Rázem získali navrch hosté a až do závěrečného hvizdu drželi taktovku ve svých rukou. Šest minut po vyrovnávací brance mohl opět skórovat ve druhé půli aktivní Komárek. Střídající Maxa zbytečně otálel s odkopem, nastřelil dobíhajícího Komárka a od něho se míč odrazil do břevna.

První jarní derby skončilo zaslouženou remízou, na čemž se shodli i trenéři. „Nedá se až tak říci, že by to byla ztráta. Strakonice mají zkušený mančaft, který ví, co má hrát. Remíza je asi spravedlivá,“ řekl třeboňský Miroslav Čížek. „Nakonec ten bod bereme, i když jsme navíc, kromě gólu, nastřelili i dvě břevna,“ uvedl Přemysl Šroub, kouč Strakonic. „Mohli jsme taky mít o spoustu starostí míň, kdybysme proměnili penaltu hned ve čtvrté minutě,“ dodal.

Branky: 31. z pen. Pintér – 70. Komárek. Rozhodčí: Kožár - Kubec, Mudra. ŽK 1:2 (Svoboda – Černý, Legdan). Diváci: 200.

Třeboň: T. Skála - Houdek, Malý, Wolf, Sláma – Svoboda (73. Leština), Ždimera (55. Maxa), Pintér, Procházka (90. Adam) - Hačka, Příhoda.

Strakonice: Kučera - Hajdušek, M. Káník, Legdan, Černý – Sleza (46. Cibulka), Benedikt, Komárek, Křivanec – Hanzlík (88. Vršecký), Červenka.