Druhou sezonu působí béčko katovických fotbalistů v I. B třídě. A stejně jako v minulém ročníku ho i nyní čeká boj o záchranu.

V tabulce skupiny B jsou Katovice po čtrnácti odehraných zápasech poslední s pěti body o skóre za Zdíkovem. Dvanáctý Vimperk má 13 bodů. To v předchozím ročníku nasbíraly za podzim deset bodů, byly předposlední a přesto bojovaly o udržení do posledního kola. Letos to budou mít ještě těžší.

„Přes zimu jsme chtěli dát mužstvo dohromady a zapracovat hlavně na fyzické kondici. Ale bohužel u některých hráčů zůstalo jen u slibů a dodnes neví, kde katovické hřiště leží. Šance na udržení s tímto přístupem jsou pramalé,“ prohlásil kouč Karel Vach.

Přípravu tým zahájil společně s áčkem 22. ledna, a to právě kvůli slabé účasti hráčů.

Změny v kádru neproběhly žádné. „Hráče, které jsem oslovil, si nechali čas na rozmyšlenou a poté oznámili, abych s nimi nepočítal,“ konstatoval Vach.
Katovické trápila na podzim koncovka, vstřelili pouze osm gólů, nejméně ze všech účastníků. Třiatřicet jich obdrželi. „Právě na proměňování vytvořených šancí se zaměřujeme především. A také na zlepšení disciplíny na hřišti. Problémem též bylo, že nám na hřišti chyběla osobnost, která by dokázala hráče usměrnit,“ vysvětlil trenér.

Podle Karla Vacha mohla být situace Katovic po podzimu příznivější. „Myslím si, že jsme mohli mít tak o deset bodů více. Přišli jsme o ně jak doma, tak venku po hrubých chybách v obraně a již zmiňovaném zahazování šancí, které – narozdíl od nás – soupeři proměnili,“ uvedl katovický kormidelník. „V každém duelu jsme si dokázali vytvořit dvě tři příležitosti, ale nevyužili je. Příkladem může být zápas se Strunkovicemi, v němž jsme měli devět tutovek, mezi nimi i penaltu, ale nedokázali jsme vyhrát.“ Mužstvo uhrálo bod venku s Kestřany za remízu 1:1, doma porazilo Zdíkov 3:2 a ve Vimperku uhrálo bezgólovou plichtu.

Problémem v první polovině soutěže bylo také to, že každý zápas mužstvo nastupovalo v jiné sestavě. Chyběli vůdčí hráči, i přístup hráčů k tréninkům a hlavně utkáním samotným nebyl dobrý. „Někteří si totiž myslí, že k fotbalu stačí si před zápasem nazout kopačky,“ popsal Vach.

Jak ještě dodal trenér, celý podzim chyběla jeho svěřencům větší touha po vítězství. „A nedokázali jsme se naučit, jak bojovat celých devadesát minut,“ shrnul.

Pokud chtějí Katovice B reálně uvažovat o záchraně, budou se to muset naučit…