Nejlepší podzimní střelec fotbalistů Strakonic Aleš Červenka potvrdil svoje schopnosti.

Navázal na střeleckou pohodu ze závěru zimní přípravy a dvěma góly se největší měrou podílel na sobotním (13. března) úvodním vítězství v jarní částí divize 3:1 (1:0) nad Hořovickem.

V tabulce si Strakoničtí polepšili o dvě příčky, nyní jsou jedenáctí s 21 body.

„Věděli jsme, jak je tento zápas důležitý, soupeř byl tři body za námi. Podali jsme dobrý výkon – nechyběla bojovnost a nasazení, prosadili jsme se i střelecky. Takže jsme spokojení,“ hodnotil trenér Přemysl Šroub.

Domácí byli po celých devadesát minut lepším mužstvem a zápas měli pod kontrolou.

Do vedení se Strakoničtí dostali ve 37. minutě, kdy centr ze strany zužitkoval Červenka. „Hráli jsme málo aktivně a agresivně, proto jsme to o přestávce hráčům vytkli a očekávali zlepšení,“ přiblížil poločasovou atmosféru v kabině Hořovicka trenér Jaromír Mysliveček.

Jenže byli to opět domácí, kdo měnil skóre. V 56. minutě se po závaru před brankou prosadil Hajdušek. Ale o sedm minut později hosté snížili. „Tento gól nás na patnáct minut přimrazil, ale jinak jsme měli zápas pod kontrolou,“ uvedl Šroub.

Uklidnění do řad týmu od Otavy přinesl Červenka, který se v 77. minutě opět trefil po centru ze strany – 3:1.

„Celý čtvrtek a pátek jsme trénovali křídelní kombinace a centr do vápna. A v zápase nám to dvakrát vyšlo, takže spokojenost,“ liboval si domácí kormidelník. „Hořovicko nás ničím nepřekvapilo. Odešlo mu asi pět zkušených hráčů, má mladý tým. Většina z mladých hráčů divizi nehrála,“ poznamenal Šroub.

Strakonice měly v zápase řadu dalších šancí, ty však zůstaly nevyužity. „Ale tři góly na úvod, to je dobrý příslib do dalších utkání,“ řekl Přemysl Šroub. V přípravě se týmu nedařilo právě v koncovce. „Bylo to tím, že se první měsíc víc běhalo. Až když jsme častěji začali využívat hřiště, zaměřili jsme se víc na střelbu a budeme se zaměřovat dále,“ vysvětlil.

Jak zápas zhodnotil hostující kouč? „Viděli jsme pohledné utkání, počasí ale nenahrávalo kombinační hře. Domácí byli důraznější v koncovce, díky níž rozhodli o své zasloužené výhře. Z naší strany byla druhá půle lepší, ale nebylo to efektivní,“ hodnotil Jaromír Mysliveček.

Po nevydařeném podzimu začal tým od Otavy jaro, jak nejlépe mohl. Kam bude v odvetné části mířit? „Cílem je uhrát co nejvíce bodů, stoupat tabulkou vzhůru a přilákat co nejvíce diváků. Můj soukromý cíl je skončit do pátého místa,“ uzavřel Šroub.

V příštím kole čeká Strakonice jihočeské derby v Třeboni, hraje se v neděli 21. března.