Zvládli to. Fotbalisté Strakonic zakončili podzimní část divize potřebným vítězstvím doma nad Roudným 3:0 (2:0) a v tabulce přezimují s 18 body třináctí.

A i když je to ústup z pozic vydobytých v minulé sezoně, vzhledem ke katastrofálnímu začátku sezony je tento bodový stav v „poločase“ nakonec velmi přijatelný.

„Začátek nám nevyšel, poprvé jsme bodovali až v šestém kole. Ale závěr se nám povedl, takže s ohledem na ten úvod to hodnotíme kladně,“ řekl ke skončené podzimní části trenér Přemysl Šroub.

Zápas s Roudným nabídl po většinu prvního poločasu spíše bojovný fotbal. Domácí byli aktivnější, ale dlouho nemohli překonat obranný val hostů. „Byli jsme si vědomi důležitosti tohoto duelu. Možná to bylo i nervozitou, chtěli jsme vyhrát. Nedařila se nám kombinace a bylo to bez pohybu. Pak se to rozběhalo, dali jsme dva góly a rozhodli tak prakticky celý zápas,“ zdůraznil Šroub. Rozhodl závěr prvního poločasu.

Ve 41. minutě šťastně skončila za zády brankáře Kerla tečovaná střela Patrika Káníka. „Byl to gól z kategorie náhodnějších. Dostal jsem krásný míč od Červenky, ale udělal jsem možná chybu, že jsem si to zpracovával a nestřílel jsem to z první. Ale terén byl těžký. Chtěl jsem to dát do protipohybu, naštěstí to hráč tečoval a gólman reagoval na střelu na druhou stranu,“ popisoval branku její autor. Chvíli nato přidal druhou trefu Říský. Roudenští měli největší šanci ve 38. minutě, kdy z brankové čáry vykopával míč Cibulka. „Byl to jediný moment, kdy kromě standardních situací zahrozili. Ve druhé půli už to bylo na jednu bránu, byli jsme jasně lepší a přidali třetí gól,“ dodal kouč.

Konečnou podobu výsledku dal v 52. minutě Červenka, který se prosadil hlavou.

Poloviční porci zápasů mají tedy účastníci divize už za sebou. S jakými cíly půjde tým od Otavy do jarních odvet? „Chceme získat co nejvíc bodů a hrát líbivý fotbal, který by na Křemelku přitáhl víc diváků,“ konstatoval trenér.

Strakoničtí nyní budou ještě do konce listopadu trénovat, poté mají až do 6. ledna, kdy začínají zimní přípravu, volno. A co změny v kádru? „Určitě k nějakým změnám dojde, budeme chtít mužstvo posílit. Ale o tom se budeme ještě bavit, je to v jednání.“