Favorit na celkové vítězství v letošním ročníku fotbalového okresního přeboru je jasný – jsou jím Chelčice. Po podzimu vévodí tabulce s šestibodovým náskokem, když ze třinácti zápasů jich dvanáct vyhrály a o stoprocentní bilanci je připravila remíza 1:1 ve 2. kole v Bavorově. Další dvě NEJ patří také jim: daly nejvíce gólů (56) a nejlepším střelcem soutěže s 16 góly je jejich útočník Michal Remta. Pro úplnost dodejme, že tým inkasoval pouhých dvanáct branek, jen o jednu více než Volyně.

Toto je také jasná odpověď na to, proč jsou momentálně nejlepší právě Chelčice.

Někdy po polovině podzimu mi trenér lídra tabulky František Šobor řekl, že v Chelčicích se zatím o postupu nemluví. No… Teď už rozhodně ano. Spíše se musí mluvit, pokud tedy oddíl nemá opravdu jen ambice hrát dobře v přeboru v lepší polovině tabulky a nic víc, čemuž se však nechce věřit.

Podzimní část měli Chelčičtí takovou, že pustit šanci na návrat zpět do I. B třídy by bylo hodně smutné. Zvlášť při současné formě. Jistě, zbývá ještě třináct kol a na jaře může být všechno jinak. Stačí dva nepovedené zápasy… Jenže všichni v Chelčicích jistě cítí, že právě teď nastala ta správná konstelace. Že když to nevyjde letos, tak to nemusí vyjít zase hezky dlouho. Proto by slovo POSTUP mělo být aktuální.