Tahle remíza by se klidně dala brát jako výhra. Tedy z pohledu divizních fotbalistů Strakonic určitě.

Ti si zaslouží velké uznání za to, že v improvizované sestavě, za níž stojí řada zranění, dokázali na hřišti druhých Kunic remizovat 1:1. „Jeli jsme k zápasu hodně zdecimovaní, bod je pro nás vítězství,“ konstatoval trenér Přemysl Šroub. Nominovaná sestava s řadou hráčů, kteří nehrají pravidelně, vyšla ze zápasu se ctí. „Musím pochválit všechny hráče, kteří nastoupili. Nikdo nepropadl.“

Po herní stránce byli lepší domácí, ale hostující obrana hrála zodpovědně. Po půlhodině hry navíc poslal Jihočechy do vedení Hanzlík. Vedení mohl po obrátce navýšit Cibulka, ale z pozice penalty střílel vedle a chvíli nato trefil Patrik Káník střelou z pětadvaceti metrů břevno. „Poté nás domácí přitlačili a dočkali se zaslouženého vyrovnání,“ dodal Šroub.

Za výkon vyzdvihl zejména gólmana Švehlu, který nahradil zraněného Kučeru. „Chytal výborně, v klíčových okamžicích nás podržel,“ chválil kouč mladého brankáře.

Strakoničtí remízou potvrdili zlepšující se formu v závěru podzimu. A možná v plné síle mohli v Kunicích vyhrát. „Možná, ale třeba taky ne. Je ale pravda, že jsme měli na to přivézt z Kunic tři body,“ zmínil se Přemysl Šroub. Středočeši podle něj mají dobrý tým a jejich kvalita odpovídá postavení v tabulce. „Hrají krátké přihrávky po zemi a centry do vápna. Ale je to dost stereotypní,“ poznamenal.

Tým od Otavy je v tabulce čtrnáctý s 15 body, sedm jich získal z uplynulých tří utkání. Na předposlední Roudné, s nímž v neděli uzavře doma podzimní část, má náskok jediného bodu. Nic jiného než výhru určitě Strakoničtí brát nebudou.

Nastoupí v jihočeském derby obdobná sestava jako nyní? Jak jsou na tom zranění? „Uvidíme až na konci týdne,“ nechtěl zatím spekulovat trenér Šroub.