Divize dorostu

Starší dorost

SKP České Budějovice - SK Strakonice 1908 1:2 (1:1)

Branky: Vršecký 2

Martin Červinka, asistent mužstva: „V prvním poločase se herně prosadil náš tým. Hráči měli více míč na svých kopačkách, ale z převahy se nic konkrétnějšího nevytěžilo. Naopak domácí se po chybné rozehrávce Kotrby dostali ve 35.min. celkem lacino do vedení. Jejich radost ale netrvala dlouho. Zhruba minutu po obdrženém gólu srovnal na 1:1 Vršecký. Po přestávce se opět k míči dostal Vršecký a ve 49.min. po samostatném úniku zvyšoval na 1:2. Vedení domácí probudilo z letargie a naše obrana se měla co ohánět. Na branku se valil jeden útok za druhým.Utkání bylo dramatické. Budějovičtí chtěli vyrovnat, ale defenziva v těchto fázích zápasu obstála na výbornou. Naopak v posledních minutách zápasu mohl výsledek podtrhnout Butnaru, resp. Mráz, ale oba dva vychytal domácí brankář.“

Sestava: Rojík - Kohout, Mráz (85. Melka), Horejš, Pospíchal, Kotrba (35. Butnaru), Kuneš (46. Turek), Chalupa, Bače, Hoch (46. Rejšek), Vršecký.

Mladší dorost

SKP České Budějovice – SK Strakonice 1908 2:0 (2:0)

Jaroslav Kylberger, trenér Strakonic: Stejně jako s Domažlicemi rozhodlo proměňování šancí a v první půli větší bojovnost domácích. Jako první neproměnil tutovku Linhart a jako poslední neuspěl v samostatném nájezdu Zoubek. Domácí proměnili v první půli dvě penalty a bylo vymalováno. Nedostatečná agresivita v soubojích a neproměňování šancí spolu s nepochopitelnými chybami v obraně nás bohužel v současné době připravily o další body.“

Sestava: Drnek - Chvosta, Tomášek, Uher, Dvořák - Funda, Kovárna, Šíp, Linhart -Zoubek, Diviš.

V dalším divizním utkání přivítají strakoničtí dorostenci od 10 hod. Benešov. Utkání bude řídit trojice rozhodčí Řezáč, Dunovský, Turek.
Krajský přebor žáci

Starší žáci

SK Strakonice 1908 – Slovan Jindřichův Hradec 0:1 (0:0)

Radek Piňtíř, trenér: „První poločas jsme odehráli s týmem soupeře naprosto vyrovnanou partii. Naši hráči ani soupeř neměl vyloženou šanci a dalekonosné střely pohlídali spolehliví brankáři. Po změně stran jsme odpadli fyzicky a začaly se kupit chyby. Vše vyvrcholilo penaltou, kterou hosté bez problému proměnili. Myslím si, že utkání bylo remízové, ale hosté měli trochu více štěstí.“

Mladší žáci

SK Strakonice 1908 s.r.o. – Slovan Jindřichův Hradec 5:0 (2:0)

Branky: Šteflíček Jakub 2, Narovec Petr, Houska Vojtěch, Tůma Jan

Omlazené mužstvo mladších žáků v úvodním kole krajského přeboru zvítězilo. Z týmu odešla po sestupu v minulé sezoně celá kostra týmu, která odešla bojovat o návrat do divize ke starším žákům.

Michal Boukalík, trenér: „První utkání v nové sezoně jsme zvládli úspěšně. Předvedli jsme bojovný výkon. Hra byla od začátku zápasu v naší režii, což jsme potvrdili již v 5. minutě brankou Nárovce. Hned o 4 minuty později rozvlnil síť Šteflíček. Od té doby naše hra trochu polevila. Hráči přestali využívat volného místa na hřišti a většina míčů směřovala do zahuštěného prostoru. Do druhého poločasu jsme šli s cílem roztáhnout hru do krajů a přidat ještě nějakou branku. To se nám z části dařilo. Vypracovali jsme si spoustu šancí. Hned v úvodu poločasu jsme soupeře zaskočili dvěma zásahy. Nejdříve proměnil Šteflíček sólový nájezd a o minutu později proměnil pokutový kop Houska. Poslední branku dal v 53. min Tůma. Během zápasu byla spousta nepřesností, přesto hodnotím tento zápas jako velmi povedený a bojovný. Bylo vidět, že kluci chtěli hrát a tak si plně zasloužili všechny body. Po nevydařeném přípravném zápase v Klatovech, kdy jsme jasně prohráli 5:0, se nám podařilo připravit mužstvo do takové pohody, aby bylo schopno zápas vyhrát.

Sestava: Holý Tomáš – Váchal Jaroslav, Miklas Jakub (K), Vachta Lukáš, Stögerová Dominika (44´ Zušťák Daniel) – Tůma Jan, Kočí Lukáš, Hlavín Adam, Narovec Petr (50´ Beran Tomáš) – Šteflíček Jakub, Houska Vojtěch.

Příští utkaní sehrají žákovská mužstva Strakonic na stadionu SKP České Budějovice od 10 hod.

Vladan Vršecký