Mančaft pod vedením trenérské dvojice Běloušek – Malý sestoupil v uplynulé sezoně z krajského přeboru do I.A třídy. V současné době probíhá příprava na další sezonu.

Katovice začaly ostrou přípravu před čtrnácti dny, mančaft trénuje čtyřikrát týdně. Do přípravy trenéři povolali všechny dorostence ročníku 1991. Jaké najdou v A-mužstvu uplatnění, je prý jen na nich.

Začátek přípravy je zaměřen především na vytrvalost a na celkovou fyzickou zdatnost. Letos je ale období mezi koncem minulého ročníku a začátkem nového velmi krátké, což přípravu pozmění.

„Úkolem tohoto měsíce je příprava na nadcházející soutěžní ročník. Vzhledem k tomu, že letní přestávka je kratší, slouží příprava spíše k herní stránce než k nabírání kondice. Pět přípravných zápasů považuji za dostačující počet,“ shrnul průběh přípravy předseda klubu Tomáš Hajdušek.

Ve středu od 17.30 hodin nastoupili fotbalisté Katovic k prvnímu přípravnému utkání, hostili divizní dorostence Strakonic. Zápas skončil 1:0 ve prospěch Katovic, branku vstřelil Krejsa.

V neděli 26. července čeká svěřence trenérské dvojice Běloušek - Malý nováček I.B třídy, Westra Sousedovice. Začátek utkání je v 17.00 hodin, hrát se bude na fotbalovém hřišti v Katovicích.

„Jde o druhé přípravné utkání, ve kterém by měli dostat příležitost všichni hráči. Cílem je zvyknout si na správný pohyb a jeho koordinaci v rámci celého mužstva,“ řekl Tomáš Hajdušek.

Katovické fotbalisty podpoří hráči, kteří už v kádru působili na jaře Milan Prokop (Kladruby) je získán na přestup a Petr Kuncl (Kladruby) je na hostování do 30. června 2011, dále brankář Jan Vitáček (Chelčice). Tým ho získal na hostování do 31. prosince 2009. Z hostování se ještě vrátil Adam Hadraba. Z oddílu ale odešli Jan Strnad do Střelských Hoštic a Karel Sládek do Žichovic. Oba na přestup. Od Katovic se očekává boj o návrat do KP. V oddílu si ale uvědomují, jak moc to bude letos těžké.

„Nadcházející ročník I.A třídy bude velmi těžký, sehrajeme celkem osm derby zápasů, které nemají žádného favorita. A jsou zde například Lažiště, Netolice, Protivín nebo Dobrá Voda. To jsou všechno výborná mužstva. Na konci září po zápase s Lažištěm uvidíme, na co budeme stačit.“

Klub má problémy s malým počtem mládežnických fotbalistů i jejich trenérů, přesto dosáhl v loňské sezoně dobrých výsledků. Dorostenci skončili v I.A třídě třetí, když bojovali celou sezonu o druhou příčku. „Spokojenost panuje také se žáky a s přípravkou,“ doplnil šéf klubu.

Přípravné období začalo také fotbalistům B - mužstva Katovic pod vedením Karla Vacha. Rezerva (I.B třída) se zúčastnila v sobotu 25. července II. ročníku ERIMA cupu v Poříčí.

PAVEL PUBAL