Oddíl SK Otava Katovice B zažil v letošní sezoně velmi nepovedenou podzimní část. Ve čtrnácti zápasech se z výhry radoval pouze dvakrát. V závěru sezony však předvedl ukázkový boj o záchranu a díky třem výhrám v posledních čtyřech kolech se udržel.

V době, kdy již teklo katovické rezervě do bod, přišel zápas se šestým týmem tabulky Vlachovo Březím. Toto střetnutí svěřenci kouče Karla Vacha zvládli a zvítězili 2:0. Katovice se tak odpoutali od špatných výsledků a po očekávané prohře s vedoucí Zliví následovala přesvědčivá výhra 4:1 nad celkem Sokola Zvíkov.

Tímto tříbodovým ziskem se vrátili Katovičtí do boje o udržení, rozhodovalo poslední kolo na půdě pátého Otavanu Štěkeň.

Začátek utkání byl v režii Katovic, domácí ale podržel brankář Prokeš a přišel zasloužený trest. Střední obránce Jaroslav Vaněček chyboval a soupeř se nemýlil - Štěkeň vedla 1:0.

Ve druhé půli byla Štěkeň lepší a zdálo se být o sestupu Katovic rozhodnuto. Poté ale vyrovnal Tomáš Martínek a v závěru rozhodl o výhře z penalty Roman Remeš.

Hosté ale neměly situaci ve svých rukou, o udržení rozhodla až remíza Vítějovic (soupeř o udržení) na půdě devátého celku tabulky Sokola Stachy.

V následující sezoně budou tedy Katovice B působit opět v I.B třídě, zůstává také trenérská dvojice Karel Vach – Jan Vaněček.

Během jarní části se spekulovalo o možném prodeji soutěže, nejvíce bylo zmiňováno přenechání I.B třídy druhému celku Okresního přeboru - Poříčí. To však vyvrátili předseda Katovic Tomáš Hajdušek i kouč Poříčí Václav Palivec.

„Nechápu, kdo a proč toto rozhlašoval. My jsme s Poříčím nikdy o přenechání soutěže nejednali. V momentě, kdy se béčko zachránilo, jsme si sedli a udělali analýzu kádru, zda budeme schopni hrát s áčkem v I.A třídě a s béčkem v I.B třídě. A protože nám vyšlo, že ano, nechali jsme rezervu v I.B třídě. Navíc si to přáli jak hráči, tak realizační tým. To je celá pravda, vše ostatní jsou nepodložené řeči a fámy, “ upřesnil situaci Tomáš Hajdušek, předseda SK Otava Katovice.

„Během sezony se ve výboru SK Otava Katovice projednával problém, zda se přihlásí B-tým do I.B třídy, pokud A-tým spadne. Nakonec došli k názoru, že má rezerva dost hráčů a proto bude v I.B pokračovat,“ doplnil na závěr Václav Palivec.

PAVEL PUBAL