Mezi nejčastěji skloňovaná jména v souvislosti s nástupcem Václava Palivce do čela OFS Strakonice nepatřil. Přesto se Jiří Křiváček ke kandidatuře nechal přemluvit a drtivým rozdílem porazil svého protikandidáta Václava Marouška.

Předsedu OFS Strakonice a sportovního manažera SK Jiřího Křiváčka jsme zastihli v úterý při návštěvě úvodního dne přípravy divizionářů.

Dobrý den, nejprve bych vám chtěl pogratulovat ke zvolení do čela OFS. Myslíte si, že bude práce na svazu výrazně ovlivňovat vaši práci pro klub?
Děkuji. Já doufám, že to mou práci neovlivní a budu se moci věnovat oběma funkcím na sto procent. Všechno je strašně rychlé, ještě před osmi dny, kdy bylo v klubu zrovna celkem volno, jsem neměl o ničem ani potuchy. Nyní jsem v čele OFS a budu se s tím muset nějak vypořádat.

Na valné hromadě jste mluvil o získání titulárního sponzora na názvy okresních soutěží? Co byste k tomu řekl?
Na páteční schůzi to pronesl jako první především předseda Katovic Jiří Hajdušek, který mě ke kandidatuře přemluvil. Věc se má tak, že právě pan Hajdušek jedná s firmou, která by byla hlavním sponzorem a zastřešovala by například Okresní přebor. Od tohoto hlavního spozora se bude odvíjet vše ostatní, poté bychom mohli ve výboru jednat i o dalších (menších) firmách. Důležité budou samozřejmě také finance.

Je tedy tento projekt reálný již pro nadcházející sezonu?
To vše budeme muset projednat, já se musím přiznat, že v současné chvíli nevím. Spozora by měl mít také Český pohár, u kterého by to mohlo vyjít dříve. Přece jen je to krátkodobá soutěž, peníze jsou na ni ale také potřeba.

Je sponzoring okresních soutěží nejdůležitějším úkolem, který jste si pro vaše období ve funkci dal?
To je až druhořadým úkolem, tím jednoznačně nejdůležitějším je zprůhlednění činnosti komisí. Minulý výbor byl v této věci neúspěšný, z čehož vznikaly zbytečné spekulace veřejnosti.

Jak vidíte vaši budoucnost na postu předsedy OFS Strakonice? Jednal jste již s vaším předchůdcem Václavem Palivcem?
Do funkce jsem byl zvolen na rok a déle v ní pokračovat rozhodně nehodlám. S Václavem Palivcem se známe, normálně se pozdravíme. Máme tedy korektní vztah, ale žádná pracovní jednání jsem s ním nikdy nevedl.

Nyní trochu odbočíme od svazového vedení k divizním Strakonicím. Setkali jsme se na prvním tréninku, jak bude přípravné období pokračovat?
Kluci mají tréninky čtyřikrát týdně plus každou sobotu přípravné utkání. Soupeři jsou již dohodnuti, s postupem času se budou tréninkové dávky logicky snižovat. Náplň přípravy je ale věcí trenéra, od toho zde je. Na soustředění nepojedeme, neboť na to není čas, příprava bude letos velice krátká.

Dojde v průběhu přípravy na změny v kádru?
Prozatím s nikým nejednáme, kádr bude pravděpodobně velmi podobný tomu, který zde dnes vidíte. Je tu několik návrátilců, například bratři Hovorkové nebo Alois Roučka, který se vrací po několikaletém působení v Rakousku. Žádná úplně nová jména ale rozhodně v týmu nečekejte.

Jaké cíle si klub do nadcházející sezony dává?
Divize bude oproti předchozím ročníkům kvalitnější, neboť se jí zúčastní nové juniorky ligových týmů. Proto bychom byli spokojeni, pokud by se nám podařilo zopakovat výsledky z letošní sezony.

Plánujete nějaká překvapení pro fanoušky?
V současnosti rozhodně ne, zatím se ani žádné novinky nechystají. Myslím si, že jsou nyní důležitější věci a těm musíme věnovat veškerou pozornost.

PAVEL PUBAL