Fotbalisté Oseku se umístili od sezony 2005/2006 pokaždé na stupních vítězů. Letos ale přišel útlum. Svěřenci kouče Jiřího Slabého skončili v I. A třídě až sedmí. Jak trenér zhodnotil uplynulý ročník a co očekává od toho nadcházejícího?

V nyní již uplynulé sezoně jste skončili na sedmém místě, což je od té předchozí značný pokles. Jste spokojeni, nebo převládá zklamání?
Pokles to je, ale ne až takový, jak se jeví. Získali jsme pouze o čtyři body méně než loni. Spokojen jsem byl s jarní částí, kdy jsme zůstali jen tři body za prvním Pískem. Mrzí nás jedině prohra ve Frymburku. Podzim byl ovlivněn absencemi klíčových hráčů.

Máte již vyhlídnuté dorostence, kteří s vámi půjdou do přípravy nebo zvolíte model postupného zapracování do rezervy?
Ohlížíme se samozřejmě i po posilách, ale naši dorostenci v kádru budou. Kdo sleduje sestavy ví, že v průběhu celého roku dorostenci nastupovali.

Jaké hráčské změny může osecký fanoušek očekávat? Dojde i ke změnám mezi A-týmem a rezervou?
Dá se říci, že A-tým pomáhal B-týmu. V Oseku nemá nikdo dveře zavřené, ale každý hráč musí chtít pracovat, to je základ.

Nedařilo se vám především na domácím hřišti, naopak venku jste skončili třetí hned za Pískem B a Protivínem. Proč oddíl na domácím hřišti nevyhrává?
Tabulka je pouze statistika, doma jsme získali třiadvacet bodů, venku sedmnáct. Přesto dva důvody jsou. V Oseku se staví, proto jsme museli změnit rozměry hřiště a menší prostor pěknému fotbalu nepomáhal. Chyběl nám také myslitel a rozehrávač přímých kopů, proto se nám hrálo do otevřené obrany lépe.

Jste spokojeni se spoluprací mezi hlavním týmem a rezervou? Béčku se letos v přeboru také nedařilo, skončilo předposlední.
O spolupráci moc nemůžeme mluvit, výpomoc z rezervy nebyla podle našich představ. Přesto je stále dobré B-mužstvo mít, jeho hráči ale musí chtít pracovat.

Zhruba před měsícem jste říkal, že se již vaše sestava po nepovedeném podzimu konsolidovala. Chcete v tomto budování nadále pokračovat, nebo se rozhodnete pro jinou cestu?
Nastoupenou cestu nebudeme opouštět, ke zkušeným fotbalistům musíme dávat šance nadějným hráčům a zapracovávat je do kádru.

Z postupu se raduje suverénní rezerva Písku, naopak do I. B třídy sestupuje Tatran Volary. Jak byste letošní I. A třídu zhodnotil?
Soutěž byla jako vždy vyrovnaná, šestibodový rozdíl mezi druhým a osmým místem to jen dokazuje. V těchto vodách bychom se chtěli pohybovat také my – TJ Osek.

Popište náplň přípravy – zaměříte se spíše na fyzickou připravenost, nebo budete pracovat převážně s míčem? S jakými celky odehrajete přípravná utkání?
Přípravu zahájíme v úterý 14. července v devatenáct hodin. Tréninky budou následovat dvakrát týdně a v plánu máme čtyři přípravná utkání. V neděli 19. července nás čeká duel s Kestřany, v sobotu 25. července utkání s Vodňany, v sobotu 1. srpna následuje Vacov a o týden později, 8. srpna, Štěkeň.

PAVEL PUBAL