Béčko divizního SK Strakonice 1908 vzniklo před nedávno skončenou sezonou 2008/2009 spojením s Protomem Přešťovice.

Cíl, který si trenér Karel Sládek vytyčil, se splnit podařilo. Po neuspořádané podzimní části se tým konsolidoval a na jaře již fungoval podle představ vedení.

Béčko ukončilo sezonu na lichotivém osmém místě.

Úvod sezony se příliš nepovedl, což potvrdil sám kouč: „Byla to první sezona po spojení s Protomem Přešťovice. Na podzim jsme si na nové prostředí spíše zvykali, v odvetné části jsme již trénovali s A-týmem a celková organizace se zlepšila. V klubu panuje s účinkováním béčka celková spokojenost.“
Výrazné zlepšení bylo znát také na návštěvách. Zápasy zpočátku příliš fanoušky nelákaly, avšak díky vyrovnaným výkonům nadějného celku si lidé nakonec na tribunu cestu našli.

„Ve Strakonicích nejsou lidé zvyklí chodit v sobotu na fotbal, vždyť tady nebylo béčko několik let. Na druhou stranu věřím, že když budeme podávat stejné výkony jako na konci sezony, mohla by se návštěvnost na naše zápasy zvednout,“ přiblížil situaci Karel Sládek.

Rezervní tým by se měl starat také o příležitosti pro divizní dorostence, kteří si zvykají prostřednictvím B-mužstva na dospělý fotbal. Po této sezoně skončili ve starším dorostu Kešner, Slavík a Fiřt. První dva jmenovaní již v uplynulé sezoně za rezervu nastoupili.

Úkol do nového ročníku je jasný. Tým by chtěl navázat na výkony ze závěru letošní I. A třídy, kdy se dařilo jak výsledkově, tak střelecky.

„Pokud zůstane složení týmu stejné, tak věřím, že bychom se mohli pohybovat v horních patrech tabulky,“ doufá v síly současného kádru trenér. „Ale jak bude vypadat náš mančaft pro sezonu 2009/2010, to opravdu nevím. Vím pouze to, že ze současného kádru nechce nikdo odejít,“ dodává.

U divizního A-týmu (přípravu začíná v úterý 7. července na Křemelce) došlo ke změně trenéra. Pavla Koubka nahradil Eduard Kubata. „Věřím, že se s panem Kubatou domluvíme na spolupráci tak, aby byla strakonickému fotbalu ku prospěchu,“ doufá.

Svěřenci Karla Sládka zahájí novou sezonu 15. srpna, moc času na hrubou přípravu tedy mít také nebudou. „Přesně tak, tréninky se budou odehrávat spíše s míčem na hřišti,“ doplnil na závěr kouč Sládek.

PAVEL PUBAL