Na Sídlišti se totiž mezi sebou střetla bývalá mužstva ČZ Strakonice a Fezka Strakonice. Tyto týmy, respektive hráči, se naposledy setkaly oficiálně někdy před 30 lety (1978-79)! Nostalgie tohoto zápasu byla na hřišti hodně patrná. A jak k tomu došlo?

Správce horního stadionu Jiří Rostecký mi někdy na jaře řekl, že bychom si mohli sehrát „přáteláček“ bývalých hráčů (v té době starších žáků, nebo dorostenců) ČZ Strakonice. Prostě si na půlku zakopat a pak u piva posedět a pohovořit.

Tak jsme to s Jirkou dávali dohromady, když se o neobvyklém nápadu dozvěděl velký strakonický fotbalový fanda pan Václav Brušák. Řekl nám: „Pánové, co kdybychom dali dohromady ´match´ bývalé ´Čízy´ a Fezka?“ Nebyli jsme proti, ba naopak a pan Brušák dával dohromady hráče z Křemelky.

Slovo dalo slovo a termín zápasu byl na světě. Hráči Fezka dokonce měli tréninky!

Mohu vám říci, že zápas předčil všechna očekávání, mezi lidmi ve Strakonicích byl o něj nebývalý zájem, zpráva se i díky upoutávce ve Strakonickém deníku šířila velmi rychle.

V samotném utkání (hrálo se na umělce) nakonec nešlo ani tak o výsledek (zbrojováci vyhráli 4:0), ale o to zahrát si a setkat se s bývalými hráči strakonické kopané.

Ti, kdo nepřišli (například Rod, Andrle, Komárek, Pletka, Surženko, Laně, Bernas atd.) nemusejí až tak litovat.

Odveta by se po domluvě měla hrát na Křemelce někdy koncem září a možná se narodí nová tradice těchto zápasů.

Článek ukončím větou, kterou na zápase pronesl velký „fezák“ Ivan Hrdlička: „Pánové, to co jste dali dohromady, to je prostě skvělé, to je unikát.“ K tomuto citátu netřeba už nic dodávat.

Martin Červinka