Šest nováčků se pro příští ročník fotbalové divize objevilo ve skupině A, ve které jsou i Strakonice. Řídící komise fotbalu v Čechách při ČMFS provedla v úterý na aktivu svých soutěží v Praze vyhodnocení uplynulého ročníku a především rozlosovala ten následující.

Nováčky skupiny A jsou tedy: Roudné (vítěz jihočeského krajského přeboru), Řevnice (vítěz středočeského krajského přeboru), Dukla Praha B (druhý tým tabulky pražského přeboru – za Motorlet Praha, který postoupil ze druhého místa do ČFL za Krč, která v pondělí večer oznámila své odstoupení ze třetí nejvyšší soutěže), Bohemians 1905 B (přeřazeni ze skupiny C), Doubravka (vítěz plzeňského krajského přeboru) a Kunice (přeřazeny ze skupiny C).

Jak vypadá složení skupiny A a jaká měla jednotlivá mužstva losovací čísla? 1. Roudné, 2. Hořovicko, 3. Třeboň, 4. Tachov, 5. Řevnice, 6. Prachatice, 7. 1. FK Příbram B, 8. Meteor Praha VIII, 9. Votice, 10. Dukla Praha B, 11. Domažlice, 12. Bohemians 1905 B, 13. Doubravka, 14. Benešov, 15. Strakonice, 16. Kunice.

„Skupina je silnější než v minulé sezoně hlavně tím, že je v ní více rezervních týmů,“ komentoval nové složení sekretář strakonického oddílu David Faja. „Přibyly nové kluby, které u nás nikdy nehrály, což vítám. Je to nová krev. I pro diváky to bude zajímavější,“ dodal.

Na úvod divize hraje tým od Otavy venku, v sobotu 8. srpna se představí na hřišti Hořovicka. V neděli 16. srpna v domácí premiéře přivítá v jihočeském derby Třeboň. Ve 3. kole se představí v Tachově, poté doma s Řevnicemi, následně ho čeká zápas v Prachaticích. Třetí jihočeské derby, proti Roudnému, má na programu až na závěr podzimu na Křemelce.

„Na úvod nás určitě nečeká nic jednoduchého,“ zmínil se k začátku soutěže asistent trenéra Přemysl Šroub. „Těžko teď také říci, co čekat od nováčků. Uvidíme v průběhu soutěže. Ale určitě to bude zase změna, hlavně pro lidi.“

První soutěžní zápas sezony 2009/2010 sehrají Strakoničtí ale už v sobotu 25. července, kdy v 1. kole Poháru ČMFS přivítají atraktivního soupeře – druholigovou Viktorii Žižkov. „Je to soupeř, který by určitě měl nalákat fanoušky. Ještě v uplynulé sezoně ligový tým, na lavičce trenér Petržela. Myslím si, že to jsou důvody, proč přijít,“ láká už nyní Přemysl Šroub.

Reorganizace ne

Ad acta pak byl řídící komisí odložen návrh Václava Chvály a Josefa Hadraby, tedy dosavadních šéfů pražského a středočeského fotbalu, na vytvoření dvou skupin ČFL a čtyř českých divizí. V nejbližších letech k podobné reorganizaci nižších soutěží v Čechách nedojde.
V platnosti zůstává výše startovného pro mužstva divize, tj. deset tisíc korun.

DENIS POSTLER
MILOŠ VRÁTNÝ