Nahrávám odpočet ...

Bělčice porazily lídra a zajistily si záchranu

Strakonicko - I. B třída: Lom prohrál důležitý souboj v boji o záchranu.

17.6.2009

Petr Janus se na výhře katovického béčka nad Zdíkovem 4:1 podílel dvěma góly.Foto: Jan Škrle

Výsledky 25. kola I. B třídy – skupina B: Vacov – Štěkeň 1:1 (0:0), Katovice B – Zdíkov 4:1 (3:0), skupina C: Bělčice – Čimelice 3:1 (1:1), Lom – Meteor Tábor 0:1 (0:0).

Komentáře k zápasům:

Drahomír Hájek st., trenér Štěkně: „Již ve 3. minutě se dostal po uličce Peterky do sóla Vachuška, ale domácího gólmana Formánka nepřekonal. Ve 12. minutě centr domácího Macha zakončil střelou do břevna Uhlíř, jehož druhý pokus o minutu později zlikvidoval výborný Prokeš st. Ke konci poločasu přišel další úžasný zákrok Prokeše proti střele Macha z bezprostřední blízkosti. Do druhého poločasu jsme vstoupili skvěle. V 53. minutě se dostal před brankáře Hájek ml., jeho pokus gólman vyrazil, ale jen k Prokešovi ml., který otevřel skóre. V 65. minutě se k trestnému kopu postavil Mach, jehož střela byla tečována Uhlířem a bylo vyrovnáno. V 80. minutě kopal soupeř penaltu, ale nedal ji. Remízu jsme už udrželi.“

Sestava: Prokeš st. – Kotrba, Poč, Čížek, Kovanda – Prokeš ml., Hájek ml., Peterka, Aleš – Lojík, Vachuška.

Karel Vach, trenér Katovic B: „Od začátku jsme byli lepším týmem a do přestávky jsme nastříleli tři góly. Úvod druhé půle ale patřil hostům, kteří nás zatlačili a po rohu snížili. Poté jsme ovládli hru opět my, vytvářeli jsme si řadu šancí, ale hostující gólman svoje mužstvo podržel. V závěru jsme přidali čtvrtý gól. Z celkového pohledu to byl zápas jednoho týmu.“

Sestava: Brož – Klecan, Vaněček, Kotrba, K. Malý (66. Vašmucius) – Frühauf, Vanda (78. Baloun), Nejedlý, Vincík – Janus (54. Martínek), Neužil.

Josef Říský, vedoucí mužstva Bělčic: „Do zápasu jsme nastupovali hodně nervózní. První poločas byl z naší strany špatný, nevytvořili jsme si žádné šance, navíc jsme ve 33. minutě inkasovali nešťastný gól. Těsně před půlí jsme ale vyrovnali. Ve druhé půli jsme se zlepšili a dostávali se i do šancí. Nedali jsme ale penaltu. V 52. minutě Martin Hevera zvýšil na 2:1. V 67. minutě se prosadil Hanzlík – 3:1. Konec zápasu jsme podcenili, ale do gólové šance jsme hosty nepustili.“

Sestava: Kočovský – Zeman, Suda, Hlaváč, P. Hevera – P. Zamrazil (82. M. Ráž), Krameš, Nusl, M. Hevera – Krejčí (46. Hanzlík), Soldát.

Jiří Čabrádek, trenér Lomu: „Soupeř byl fotbalovější a vytvořil si několik příležitostí. Jednu z nich proměnil v 75. minutě a přes velký tlak našeho mužstva v závěru zápasu neinkasoval a odvezl si tak všechny tři body.“

Sestava: Murárik – P. Šuba, M. Mikeš, Šorna, J. Šuba – Týma, P. Mikeš, Vylita, Köhler (60. R. Mišiak) – Ředina, L. Mišiak.

DRAHOMÍR HÁJEK

17.6.2009 VSTUP DO DISKUSE

Starší žákyně se dočkaly první výhry

Dravé blatenské mládí získalo skalp zkušeného Junioru

Dobré ráno na dvojce je vysíláno z Blatné

Blatná – Vysílání Dobrého rána na ČT 2 je ve čtvrtek 19. října celé vysíláno a živě z Blatné. Brněnské studio, odkud běžně ranní program odchází, se na jeden den přemístí do blatenských sádek a blatenského zámku. Je to velmi zajímavý způsob pro zviditelnění města Blatná a jeho turisticky atraktivních míst. Začíná se v 5. 59 hodin a konec ranního vysílání je v 8.28 hodin.

Hasičská zbrojnice ve Volyni projde kompletní opravou

Volyně – Hasičskou zbrojnici v městské památkové zóně, v ulici Mistra Martina, čeká kompletní rekonstrukce.