Poslední zápas sezony v neděli 14. června odehrají proti Hořovicku fotbalisté Strakonic.

Derniéru zažije také trenér Pavel Koubek.

Na lavičce A–týmu po vzájemné dohodě s klubem končí. „Rád bych své působení u týmu završil vítězstvím. Můžeme dosáhnout padesáti bodů, což by znamenalo, že neskončíme hůře než pátí, což je výborné,“ uvedl kouč. „Věřím, že kluci k zápasu přistoupí zodpovědně. Dvakrát jsme teď doma prohráli, nechtěl bych, aby to bylo potřetí.“

Hořovicko se pohybuje až ve druhé polovině šestnáctičlenného pole, aktuálně je na 12. příčce. „Je to nebezpečný tým. Má vysoké hráče, musíme si pohlídat jeho standardní situace. Pokud ale budeme hrát v defenzivě zodpovědně a půjdeme úspěchu naproti, tak bychom měli soupeře porazit. Spoléhám na to, že v ofenzivě jsme teď silní,“ dodal Koubek.

Pro Strakonice to bude třetí utkání během deseti dní. Naposledy hrály ve středu v Třeboni 0:0 v předehrávce 30. kola. „Bohužel jsme nevyužili šance,“ zdůraznil trenér. Minulý pátek vyhrálo mužstvo do Otavy v Klatovech 6:1. „Je to náročných deset dní. Já ale věřím, že hráči nic nepodcení a na závěr se vyšťaví.“

Kádr však není kompletní. Tomáši Zelenkovi se zanítil palec na noze a podstoupil lékařský zákrok, kvůli problémům s kotníkem bude chybět Karel Cibulka. Ne zcela fit odcházel ze středečního duelu Milan Šafránek. „Doufám, že bude k dispozici. Od začátku nastoupí Schánělec a vrací se Benedikt,“ poznamenal Pavel Koubek.

Zápas Strakonice – Hořovicko začíná zítra v 17 hodin. Podzimní střetnutí vyhráli Středočeši 1:0.

Další dvojice (29.): Loko Vltavín – Admira Praha, Vejprnice – Klatovy, Motorlet Praha – Třeboň, Tachov – Domažlice (odehráno – 2:1), Benešov – Milevsko, Votice – Prachatice, Meteor Praha – 1. FK Příbram B.