Soupeře do výraznější šance nepustili, sami využili dvě. To je stručná charakteristika nedělního utkání 24. kola fotbalové divize Strakonice – Motorlet Praha, které domácí vyhráli 2:0 (1:0).

Jihočeši podali zodpovědný výkon a do té doby vedoucímu týmu tabulky připravili první jarní porážku.

„Kluci si hrábli až na samé dno, za což byli odměněni dvěma krásnými góly po standardních situacích. Soupeře jsme za celý zápas nepustili do žádné šance,“ hodnotil trenér Pavel Koubek.

Domácí se dostali do vedení v 11. minutě po hlavičce Hajduška, pojišťovací gól přidal v 86. minutě, také hlavou, Benedikt. „Hosté možná působili dojmem fotbalovějšího týmu, ale myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Kdo dá góly, vyhrává,“ zdůraznil kouč.

Oproti předchozímu domácímu duelu s Benešovem, který Středočeši vyhráli 3:2, se výkon Strakonických výrazně zlepšil. „Proti soupeřům, kteří jsou fotbaloví, se dokážeme vyhecovat, hraje se nám proti nim lépe. Nemusíme tolik tvořit, naopak se soupeře snažíme nachytat – jak se říká – na švestkách, což se nám nyní podařilo.“

Pražané za celý zápas ohrozili gólmana Skálu jen v úvodu, ten ale hlavičku Strnada vyrazil. Defenziva mužstva od Otavy pracovala spolehlivě. „Motorlet byl jeden z mála celků, který u nás neměl šanci. Za to jsem moc rád a děkuju za to hráčům. Tento výkon řadím hodně vysoko, já jsem spokojený nadmíru. Porazit aspiranta postupu do třetí ligy – to musí být každý trenér spokojený,“ lebedil si kouč.

I v příštím kole hrají Strakonice doma, v neděli přivítají další tým z hlavního města – Admiru. „Musíme výhru nad Motorletem teď potvrdit. Věřím, že i když se nám tolik nedařilo venku, máme na horní patra divize. Bylo by krásné skončit do třetího místa. Sílu na to máme,“ uzavřel Pavel Koubek.