Václav Palivec už není předsedou okresního fotbalového svazu.

V úterý 5. května na pravidelném zasedání OFS Strakonice rezignoval na všechny funkce, tedy i člena disciplinární komise, komise mládeže a trenérsko metodické komise.

„Co mě k tomu vedlo? Údajná neslučitelnost funkcí předsedy OFS a trenéra Poříčí,“ prohlásil včera Palivec. „Pokřikovali na mě na různých hřištích, že se to neslučuje.“

O skončení v čele okresního svazu prý uvažoval už na začátku letošní sezony. Vyvrcholení přišlo teď. „Tlaky byly ze všech stran. Vulgárně mě napadali i lidé, kteří sportu nerozumějí,“ dodal nyní již bývalý šéf OFS.

Současně odmítá, že by za jeho rozhodnutím mohl být incident ze soboty 25. dubna z duelu okresního přeboru Sousedovice – Poříčí (1:2), kdy došlo i na fyzické ataky mezi hráči. Případ v úterý řešila disciplinární komise.

Právě zde by zřejmě někteří mohli vidět střet funkcí Palivce coby předsedy OFS, současně i člena disciplinární komise, a trenéra Poříčí. „Rozhodně to nemá souvislost,“ popřel Václav Palivec tuto domněnku, že právě tato událost mohla být tou klíčovou pro jeho rozhodnutí skončit.

„Neobjektivní názory funkcionářů oddílů jsou podle mě příčinou jeho odchodu z funkce,“ uvedl ke kroku Václava Palivce místopředseda výkonného výboru Václav Maroušek.

Václav Palivec vykonával funkci předsedy OFS řadu let. „Všem, kteří to s fotbalem mysleli dobře, děkuji za spolupráci,“ vzkázal.

Výkonný výbor OFS Strakonice se vzniklou situací bude zabývat na příštím jednání v úterý 12. května. Nejpravděpodobnější se jeví varianta, že až do řádných voleb by svaz vedl současný místopředseda Maroušek.