Zlepšenou formu na jaře opět potvrdili fotbalisté Katovic. Už potřetí v odvetné části zvítězili. Doma porazili 2:1 (1:1) Čkyni a v tabulce se dotáhli na čtrnácté Vodňany. Oba týmy mají nyní shodně 19 bodů.

„Náš výkon ale nebyl dobrý, což bylo jednak zapříčiněno dobrým výkonem soupeře a také třemi vynucenými střídáními, ke kterým jsme museli během utkání sáhnout,“ uvedl trenér Pavel Běloušek.

Domácí vstoupili do zápasu ustrašeně, bez bojovnosti. Až inkasovaný gól z 31. minuty je probudil. Výsledkem bylo vyrovnání Krejsy o šest minut později. „Je pozitivní, že nás inkasovaný gól nepoložil. To ukazuje na to, že v mužstvu je zdravý duch,“ zdůraznil kouč.

Do druhé půle šli Katovičtí s cílem dát co nejdříve gól, což se jim povedlo. V 51. minutě se trefil Peleška. „Pak už to bylo jen bránění výsledku. Hosté nás přehrávali. My jsme hráli dost nečistě, Čkyně měla hodně standardních situací,“ vylíčil Běloušek.

Katovičtí porazili osmý celek tabulky, který hrál navíc podle Bělouška nadstandardně, lépe než v minulém kole doma. A ztráta na týmy nad nimi se opět zmenšila. „Nebereme to ale jako mezník. Musíme udělat nějaké body také venku, kde jsme v této sezoně ještě nezvítězili. Věřím, že to jednou vyjde,“ prohlásil katovický trenér. „O záchranu se bude bojovat do posledního kola. Nesmíme ale v žádném případě spoléhat na závěr soutěže,“ uzavřel.

Sestava: Věneček – Kuncl, Prokop, Krejsa, K. Malý – Koblic (60. Kroupa), M. Vlček (75. P. Vlček), Peleška, Vincík – L. Blatský (46. R. Malý), Janus.