Pět a půl hodiny čekali na jaře strakoničtí fotbalisté na gól vstřelený na hřišti soupeře. A včetně podzimu osm a půl hodiny! Naposledy skórovali v 10. kole na Admiře (1:1).

Střeleckou nemohoucnost ukončili v sobotním duelu 23. kola divize na hřišti dvanáctého Tachova, kde remizovali 3:3. „Konečně jsme dali góly,“ oddechl si asistent trenéra Přemysl Šroub. „Po tom průběhu bod určitě bereme. Jsme za něj rádi,“ zdůraznil.

Jihočeši od 23. minuty prohrávali. „V obraně to ze začátku skřípalo, museli jsme něco udělat. Za Karla Cibulku šel do hry Benedikt,“ vysvětlil Šroub. Nakonec to bylo šťastné střídání…

Začátek druhého poločasu zvládli lépe Strakoničtí, když nejprve po hodině hry vyrovnal Hanzlík a hned o minutu později dal Zelenka na 2:1. Poté se však opět dostali ke slovu Tachovští – hned tři minuty nato vyrovnali a čtvrthodinu před koncem se opět ujali vedení.

V nastavení nejprve mohl litovat Mrkvička, který z pokutového kopu trefil jen tyč, ale z následného rohu se hlavou trefil Benedikt – 3:3.

„Tachov se představil jako dobrý tým, především v útoku. Vzadu měl však mezery,“ přiblížil asistent. Podle něj se dalo na západě Čech i vyhrát. „Jenže to bychom nesměli třikrát inkasovat. S tím se na tři body moc myslet nedá,“ konstatoval. „Opakuji, bod bereme. Oklepali jsme se z minulé porážky doma s Benešovem a věděli jsme, že když jsme doma ztratili, musíme plusový bod přivézt zvenku, což se povedlo,“ uvedl Přemysl Šroub.

Strakonicím chyběli zranění Jan Koubek a Zedník.

V příštím kole tým od Otavy přivítá v neděli Motorlet Praha, lídra tabulky.