Trenér Pavel Koubek: Byl to ostudný výkon

Strakonice - Strakoničtí fotbalisté prohráli doma s Benešovem 2:3 (1:1).

28.4.2009

Strakonice předvedly proti Benešovu mizerný výkon a ve 22. kole divize s ním doma prohrály 2:3.Foto: Jan Škrle

Velkým zklamáním byla nedělní porážka fotbalistů Strakonic doma s Benešovem 2:3 (1:1). Především ale mizerný výkon, který tým od Otavy předvedl.

„Byl to ostudný výkon,“ řekl trenér Pavel Koubek. „Hráli jsme špatně a zaslouženě prohráli. Nevím, co víc k tomu říci,“ dodal smutně. Domácímu mužstvu chyběl pohyb, nasazení a bojovnost. Hra byla bez šťávy. „Do hlav hráčům nevidím,“ nedokázal si kormidelník vysvětlit špatný výkon svých svěřenců.

Od první minuty bylo podle něj vidět, kdo tahá za kratší konec. A nic na tom nezměnil ani vedoucí gól Mrkvičky v 18. minutě. Středočeši ani ne za deset minut vyrovnali. Pak už z fotbalu spíše bolely oči.

I po obrátce byli hosté aktivnější a v 63. minutě se ujali vedení. Domácí se však neprobrali, i když Mrkvičkova šance volala po gólu. Soupeř trestal – v 86. minutě zvýšil už na dvoubrankový rozdíl. Domácí Patrik Káník stačil v nastavení z přímého kopu pouze snížit na konečných 2:3.

„Benešov se představil jako vyzrálejší, kompaktní tým,“ řekl na adresu soupeře Koubek. „Hosté věděli, že musejí být aktivní, jinak by neuspěli. Měli zabezpečenou obranu, ale kdybychom víc zatlačili, určitě by chybovali. Chybělo nám ale nasazení.“

Hra Strakonických postrádala myšlenku a moment překvapení. Podle kouče chybí mezihra. „Jen jsme z obrany nakopávali balony,“ zdůraznil. „Chyběl nám Zedník, kterého při rozcvičení píchlo ve svalu. Těžko ale říci, jaké by to bylo, kdyby nastoupil.“

Strakonická bilance na jaře tak zní: tři výhry, jedna remíza, tři porážky – skóre 13:14. Po 22 kolech je tým od Otavy pátý s 36 body. „Kdybychom zvládli utkání s Benešovem, mohli jsme se dotáhnout na špici, což jsme si dali jako cíl a já jsem stále přesvědčen, že kádr na to máme. Musíme se oklepat,“ zmínil se Koubek.

V příštím kole zajíždějí Jihočeši do Tachova. Ze tří venkovních zápasů na jaře mužstvo ale vybojovalo jen bod, navíc nedalo gól. „Musíme se pokusit to zlomit a zkusit venku uspět. V Tachově to bude ale těžké, Západočechům také není do skoku,“ uzavřel kouč.