„Máme nejdůležitější utkání doma – Bavorovice, Čkyně. Tyto zápasy musíme bezpodmínečně vyhrát,“ prohlásil minulý týden v rozhovoru pro Deník kouč Katovic Pavel Běloušek.

První mise úspěšně splněna. Katovičtí v sobotu 18. dubna porazily ve 21. kole krajského přeboru Bavorovice 4:1 (2:1) a opět se odpoutali z posledního místa. Byla to jejich třetí výhra v sezoně a druhá na jaře.

„Asi jsme o tolik lepší nebyli, ve druhé půli jsme se dostali do tří šancí a proměnili dvě. Měli jsme dobrou produktivitu,“ hodnotil trenér.

Domácí začali dobře, vytvořili si několik příležitostí, ve 3. minutě trefili tyč. Jenže do vedení se dostaly v 17. minutě Bavorovice. „Přitom jsme měli vést 2:0. Šance, které jsme si vytvořili, bychom měli proměňovat,“ konstatoval Běloušek.

Za patnáct minut se však domácí dočkali vyrovnání – trefil se Kuncl. A gólem Libora Blatského do šatny otočili na poločasových 2:1. „To byl klíčový okamžik zápasu,“ poznamenal kormidelník.

Po obrátce zvolily Katovice stejnou taktiku jako ve druhém jarním kole s Lažištěm: nechaly hrát soupeře a spoléhaly na brejky. V 69. minutě Libor Blatský dal na 3:1. Poté měli ale Katovičtí štěstí, hosté nastřelili břevno. „Kdyby z toho byl gól, možná by byl závěr divočejší. Takhle jsme zápas poprvé dohráli v klidu,“ zmínil se Pavel Běloušek.

V 83. minutě uzavřel gólový účet Roman Malý na konečných 4:1.

I přes jasnou výhru si kouč myslí, že mužstvo má ještě na lepší výkony. „Sráží nás ale psychika, což souvisí s tím, kde v tabulce se pohybujeme,“ vysvětlil. Těší ho také to, že se zlepšila produktivita. Za celý podzim dalo mužstvo deset gólů v 16 zápasech, v jarních pěti už osm.

Sestava: Věneček – Kroupa, Kuncl, Krejsa, K. Malý – Koblic, M. Vlček, L. Blatský, Vincík – Strnad (40. R. Malý – 88. Neužil), Janus (86. Páník).