Potřetí na jaře se strakoničtí fotbalisté představili venku – potřetí nedali gól. A protože jednou zaváhali v defenzivě, odvezli si v sobotu z Votic porážku 0:1 (0:1).

„Mrzí mě, že jsme opět neskórovali. Když vezmu zápas v Milevsku (remíza 0:0 – pozn. redakce), tam jsme si ani žádnou šanci nevytvořili. V Příbrami to bylo to samé, výsledek 0:7 hovoří za vše. Vím, že teď Votice potřebovaly bodovat, ale já s tím výsledkem vůbec spokojený nejsem,“ smutnil po utkání strakonický lodivod Pavel Koubek.

Votice byly od úvodu utkání lepší a tlačily se více do útoku. První a poslední branka zápasu padla v 9. minutě, kdy strakonická obrana neuhlídala Horvátha, který překonal bezmocného gólmana Skálu. „Trvalo nám nějakou chvíli, než jsme se z toho oklepali. Ke konci poločasu jsme měli náznaky slibných akcí, ty však nebyly dotaženy do zdárného konce,“ konstatoval kouč.

Nevyužité šance

Po změně stran tým od Otavy přidal na své aktivitě a vytvořil si několik dobrých šancí. „Hanzlík po kombinaci s Patrikem Káníkem nacentroval zleva na penaltu na volného Mrkvičku, ale ten bránu netrefil. V 58. minutě zase po standardní situaci votický brankář na míč nedosáhl a míč se dostal k Hajduškovi, který zbrkle nepřesně vystřelil,“ vyjmenoval kouč. „Chvíli na to měl další příležitost Hanzlík, ale místo střely volil přihrávku,“ pokračoval.

Strakoničtí se prosadit nedokázali a tak v tabulce klesli ze čtvrté na pátou příčku. Bez vstřelených gólů se vyhrávat nedá. „Šance si už dokážeme vypracovat, ale nedokážeme je proměnit. Máme střelce, kteří by si s tím měli poradit. Nejsem spokojený s hrou několika hráčů, ale to nebudu prezentovat do médií,“ uzavřel Koubek.

Pohled kouče Votic

Jak viděl duel domácí trenér Ivan Pihávek?

„Rychlá branka nás nabudila, ale poté jsme se klasicky začali bát o výsledek. Hru jsme mohli mít daleko víc ve svých rukou, ale nervozitou jsme o míče přicházeli. Především opory hráli křečovitě. Přesto jsme si šance vytvářeli a mohli vyhrát vyšším rozdílem. Hlavně ve druhé půli volaly po gólu šance Siegla, Očovana nebo Waltera. Buďme, ale rádi za hubenou výhru. Dobře jsme se připravili na soupeřovu nakopávanou a hosty do příležitostí nepouštěli, když jsme dobře pokryli útočníky.“

JAN PETRÁŠ