Poprvé v jarní části vyšli fotbalisté Vodňan naprázdno. Prohráli v Týně nad Vltavou 0:1 (0:1). Podruhé v řadě také vyšli střelecky naprázdno.

„Zápas nám nevyšel, na body jsme neměli,“ konstatoval trenér Miroslav Vokatý. „Zejména v útočné činnosti jsme nepředvedli to, co bychom měli hrát,“ dodal.

Domácí byli od začátku lepší. Klíčový moment přišel ve 23. minutě, kdy dali rozhodující gól. „Bylo to zdálky, což mě mrzí,“ uvedl kouč. Vodňany poté hru vyrovnaly a krátce před přestávkou měly šanci srovnat, ale nestalo se.

Druhá půle z obou stran už nic podstatného nepřinesla. „Chtěli jsme zlepšit útočnou činnost, ale tři nebo čtyři naši hráči dohrávali se zraněním. Soupeř sice nehrál zákeřně, ale hodně tvrdě. Teď se musíme dát hlavně zdravotně do pořádku a soustředit se na Tábor,“ vysvětlil Vokatý.

Prohra je pro Vodňany o to nepříjemnější, že se na ně tým z Českobudějovicka dotáhl na rozdíl bodu. Vodňany jsou s 19 body třinácté. „Podle mě má Týn kvalitní mančaft a půjde nahoru,“ zdůraznil Miroslav Vokatý.

Sestava: Novák – Hrdlička, Hajný, Machnyk (29. Martínek), Vokatý ml. – Jakš, Šafránek, Celý, Gažák – Krejčí (71. Josef Chalupský), Štěch.