Pět gólů už má na svém kontě strakonický útočník Václav Mrkvička, který posílil tým od Otavy během zimní přestávky.

Strakoničtí, krom debaklu venku s béčkem Příbrami, zatím předvádějí skvělé výkony a v tabulce jim patří čtvrtá příčka. Poslední výhru si připsali v neděli 12. dubna proti pražskému Meteoru 4:3.

Klíčovým mužem domácího týmu byl právě Mrkvička, který nastřílel do soupeřovy sítě hattrick – dva góly dal z pokutových kopů. „Bylo to typické pražské mužstvo,“ řekl na adresu soupeře. „Po debaklu v Příbrami jsme se museli zvednout a věděli jsme, že zápas s Meteorem bude o první brance,“ pokračoval.

Strakonice ovšem musely skóre dotahovat, ve 44. minutě se vedení ujali hosté, když se přesně trefil Poláček. „Byli jsme ale trpěliví a během deseti minut druhé půle jsme utkání otočili,“ liboval si strakonický útočník.

Jihočeši sice dokázali své vedení ještě navýšit na 3:1, ale Pražané během deseti minut srovnali na 3:3. „Ty inkasované góly byly úplně zbytečné,“ poznamenal bývalý ligista. A co rozhodlo o výhře domácích? Úspěšně proměněná Mrkvičkova penalta z poslední minuty utkání. „Jsem moc rád, že jsme to dotáhli do vítězného konce,“ uzavřel.

JAN PETRÁŠ