Fotbalisté Strakonic se dokázali vzchopit z vysoké prohry 0:7, kterou utrpěli v minulém kole na hřišti Příbrami B. V neděli 12. dubna na Křemelce slavili výhru nad pražským Meteorem 4:3 (0:1).

Vítězství se ale nerodilo vůbec jednoduše. „Přijel k nám hodně kvalitní soupeř, který hrál běhavý fotbal a v první půli nás zaskočil přihrávkami po zemi za obranu, nedokázali jsme je pokrýt,“ řekl po utkání asistent trenéra Přemysl Šroub.

Strakoničtí byli od začátku lepší, ale do vedení se dostali hosté. „Když jsme začali získávat územní převahu, tak jsme ke konci půle dostali gól po centru z levé strany na nepokrytého hráče. Možná nás ta branka svým způsobem nakopla,“ pokračoval.

Dvě penalty

Co tedy rozhodlo? Nástup do druhé půle. Z kabiny na trávník vyběhlo úplně jiné strakonické mužstvo. „O poločase byla v kabině bouřka, naše hra se rapidně zvedla a přišly góly, za které jsme byli velmi rádi,“ liboval si Šroub. Strakonice nasázely do sítě Meteoru tři branky za sebou, když se postupně trefili Hanzlík a dvakrát Mrkvička, z toho jednou z pokutového kopu.

Bohužel o tento náskok svěřenci trenéra Pavla Koubka přišli během deseti minut, Pražané chyby domácích potrestali a srovnali na 3:3.

„V závěru jsme si to zdramatizovali zbytečnými chybami a museli jsme rozhodnout penaltou až z poslední minuty,“ poznamenal Šroub.

Dvě minuty před koncem byl v pokutovém území faulovaný Karel Cibulka a nařízenou „desítku“ zkušeně proměnil střelec utkání Václav Mrkvička, který tím dovršil svůj hattrick.

A jak viděl utkání hostující trenér Josef Jarolím? „Mrzí mě, že sem jedeme a takhle to dopadne. První penalta stoprocentně nebyla, ale ta druhá ano. Předcházelo tomu i několik faulů a otočených autů… No, nebudu to dále rozvíjet,“ konstatoval.

To Strakoničtí mohli být spokojeni. „Potřebovali jsme získat tři body za každou cenu a to se nám povedlo. Doufám, že nás to nastartovalo a budeme vyhrávat dál,“ uzavřel Přemysl Šroub.

JAN PETRÁŠ