Velmi nevydařený duel za sebou mají fotbalisté Strakonic na píseckém turnaji Platan Cup. V sobotu podlehli béčku Příbrami vysoko 2:5 (0:3).

Příbramští byli od úvodního hvizdu lepší a častěji se dostávali do velkých šancí. „Podali jsme katastrofální výkon, bylo to naše nejhorší vystoupení na turnaji,“ smutnil asistent trenéra Přemysl Šroub.

Největší problém dělal strakonickým hráčům rychlonohý Brazilec Cafú, který se blýskl hattrickem. „Nedokázali jsme se s Příbramí vůbec vyrovnat, měla lepší techniku a pohyb. Ve všem jsme zaostávali. Po dvanácti minutách bylo utkání rozhodnuto,“ dodal Šroub.

Středočeši si ve druhé půli vypracovali vedení až 5:0, ale Strakoničtí v závěru přidali na aktivitě a Benedikt s Hanzlíkem skóre upravili a snížili na konečných 2:5.

A jak viděl utkání kouč Středočechů František Barát? „Myslím si, že to bylo z naší strany velmi dobře sehrané utkání a vývoj se pro nás vyvíjel příznivě. Brzy jsme vedli a úspěšně jsme zápas dotáhli do vítězného konce.“

Strakonice: Skála (46. Švehla) – K. Cibulka (46. P. Cibulka), Hajdušek, Šafránek, Křivanec – M. Šrámek (55. V. Šrámek), Benedikt, P. Káník, Zedník – Hanzlík, Koubek.

Strakoničtí zakončí Platan Cup příští sobotu proti třetiligovému Dynamu České Budějovice B.

JAN PETRÁŠ