Úterní dohrávané utkání 3. kola fotbalového turnaje Dudák Cup mezi neporaženými Katovicemi a béčkem Strakonic nemělo vítěze.

Skončilo remízou 1:1, když ve vedení byli od 16. minuty Katovičtí. Tým od Otavy mohl ještě do přestávky vyrovnat, ale zkušený Michal Káník neproměnil penaltu.

Strakoničtí se prosadili na začátku druhé půle, kdy střelu Schánělce usměrnil Benedikt. V prvním poločase byly lepší Katovice, naopak ve druhém Strakonice B. Zrodila se tak spravedlivá remíza.

Komentáře k zápasu:

Karel Sládek, trenér Strakonic B: „Hrál se typický přípravný zápas, hodně bojovný, podložený sousedskou rivalitou. My jsme nastoupili v nezvyklé sestavě, úvodních patnáct minut jsme se hledali, ale postupně se náš výkon zlepšil. Inkasovali jsme po standardní situaci. Ještě do půle mohl vyrovnat Michal Káník, ale z penalty mířil vedle. Do druhého poločasu jsme prostřídali sestavu a měli jsme víc ze hry než Katovice.

Vyrovnání jsme se dočkali po pěkné akci, kdy střelu Schánělce usměrnil Benedikt. A hrozili jsme i dál: dvě šance nevyužil Horňák, dále dobře hlavičkovali Schánělec a Benedikt. Soupeř hrozil z brejků, nebezpečná byla zejména dvojice Michal Vlček – Janus.“

Pavel Běloušek, trenér Katovic: „Odehráli jsme vcelku dobrý duel, který oboustranně přinesl hodně příležitostí a také pohledných akcí. Z naší strany byl lepší první poločas než ten druhý, na což mělo určitě vliv prostřídání hráčů. Jsme rádi, že Strakonice nastoupily v silnější sestavě – to nás totiž donutilo k většímu úsilí.“

Sestavy

Strakonice B: B. Mára – Sokol, M. Káník, Svoboda, Rybák – M. Šrámek, Benedikt, Schánělec, V. Šrámek – P. Káník, Horňák. Střídali Švehla – Krenk, P. Cibulka a Koubek.

Katovice: Věneček – Pešír, Prokop, Krejsa, K. Malý – Páník, M. Vlček, R. Malý, Koblic – Janus, Strnad. Střídali Sládek – Kuncl, Vincík, L. Blatský a Martínek.