Třemi zápasy pokračoval v sobotu fotbalový turnaj Dudák Cup. Co přineslo 3. kolo?

Vodňany utrpěly debakl s Horažďovicemi – prohrály 1:6 (0:1). Po úvodní remíze a následující remíze se premiérového vítězství dočkali Osečtí, kteří porazili Štěkeň 2:0 (0:0). Pro Štěkeňské to byla už třetí porážka.

Třetí remízu si připsal tým strakonických starších dorostenců, s Vacovem se rozešel smírně 0:0.

Čtvrtý zápas 3. kola Katovice – Strakonice B je na programu v úterý 27. ledna od 18 hodin na umělce na Sídlišti. Půjde o duel dvou neporažených celků.
Po neúplném 3. kole jsou v čele Horažďovice (7 bodů), poslední je Štěkeň (0 bodů).

Hodnocení zápasů trenéry okresních účastníků:

Miroslav Vokatý, Vodňany: „Je to paradoxní, ale do 60. minuty to byl z naší strany nejlepší zápas, jaký jsme odehráli. Kromě gólu jsme soupeře v prvním poločase k ničemu nepustili. Měli jsme i šance, dvě tři branky jsme měli vstřelit. Po hodině hry jsme z protiútoku inkasovali podruhé a obranná činnost se úplně rozpadla. Podařilo se nám jen snížit na 1:3, prosadil se Našinec, ale Horažďovičtí zvýšili až na konečných 6:1. Naším největším problémem je proměňování šancí.“

Jiří Slabý, Osek: „Ve vyrovnaném utkání jsme měli o něco víc šancí, ty největší ale Kroupa, Kouba a Zacharda ze samostatných úniků nevyužili, gólman Prokeš je kryl. Byl to spíše bojovný, než oku lahodící zápas, opět ale obě poločasové sestavy tvořily kompaktní tým. Ve druhé půli se prosadili hlavou Kacetl a Zacharda, který přehodil vybíhajícího brankáře, a tak jsme vyhráli 2:0.“

Drahomír Hájek, Štěkeň: „Hrál se vyrovnaný zápas. Bohužel, ani z největších příležitostí jsme nedokázali skórovat – takové šance by proměnili snad i žáci. Na šance jsme vyhráli 6:2. Ale potvrdilo se pořekadlo nedáš – dostaneš: Osek šel po rohu do vedení a za dalších patnáct minut přidal druhý gól. V přípravě budeme muset přidat důraz při zakončení útočných akcí.“

Martin Červinka, Strakonice st. dorost: „Sehráli jsme opět vyrovnaný zápas. Naši hráči měli hru, ale Vacovští hrozili z protiútoků. Podržel nás gólman Mára. Ve druhé půli spálil největší šanci zápasu Říský, proto také skončil zápas bez branek.“

Sestavy

Vodňany: Bína – Hojdekr, Martínek, Hajný, Machnyk – Gažák, Celý, Josef Chalupský, Bače – Našinec, Štěch. Střídali Fiala a Konvička.

Osek: Chaluš – Hůzl, Hradecký, Čapek, Kalianko – Hanáček, Vlado, Kacetl, Uher – Kroupa, Kinkor. Střídali Vlček – Sýkora, Kouba, Zacharda, Havránek a Parči.

Štěkeň: Čakrt – Švejnoha – Kotrba, Čížek, Zíka – Vachta, Kovanda, Vaněk, Hájek – Prokeš ml., Aleš. Střídali Prokeš st. – Miško, Lysina a Peterka.

Strakonice st. dor.: B. Mára – Černý, Bálek, Kuneš, Kobera – Kohout, Chalupa, Říský, Slavík – Rejšek, Kotrba. Střídali Baloun – Mráz.