Ač jeho tým dostal čtyři góly, kráčel trenér Pavel Koubek ze hlubocké umělky spokojen. Jeho Strakonice totiž ve fotbalové přípravě s prvoligovým Dynamem držely dlouho krok.

„Dynamo se po těch nepříliš přesvědčivých posledních výsledcích potřebovalo chytit, takže my dobře věděli, že jeho hráči půjdou do zápasu s vervou,“ konstatoval. „Řekl bych, že jsme odehráli na naše poměry celkem dobrý zápas,“ pochvaloval si trenér divizních Strakonic. „Máme nemocné hráče,“ vysvětlil, proč jeho tým dorazil na Hlubokou jen se třemi hráči na střídání.

„To v dresu Dynama na nás po přestávce vyběhlo osm nebo devět nových hráčů,“ poznamenal Koubek. „Myslím tudíž, že jsme tu odehráli docela slušné utkání.“

První gól Strakonice dostaly až ve 31. minutě, kdy se parádně do horního růžku trefil Šíma. „Pěkná střela, ale hodně zdálky. Asi to měl Skála chytat,“ mínil Koubek, jenž své hráče hlavně za první půli chválil. „My věděli, že nás Dynamo přehraje a ve druhé půli taky už bylo jasně lepší, ale do přestávky jsme párkrát dokázali vystrčit růžky,“ uvedl.

Po náročném utkání, které jeho hráče stálo hodně sil, na Koubkovy svěřence žádný odpočinek nečeká, protože hned dnes ve čtvrtek odcestovali na soustředění na Kubovu Huť. „Jedeme časně ráno a budeme tam až do neděle,“ potvrdil Koubek.

Cestou domů se fotbalisté Strakonic zastaví v Prachaticích, kde v neděli sehrají zápas Platan Cupu s Tatranem.