Fotbalisté Strakonic za sebou po sobotě mají druhé vystoupení na píseckém turnaji Platan Cup a opět se rozešli se svým soupeřem nerozhodně.

Po dorostu českobudějovického Dynama remizovali i s divizním Milevskem 1:1, když prohrávali v půli 0:1.

Tentokrát dal Pavel Koubek příležitost mladším hráčům a někteří ze stabilní základní sestavy nastoupili za béčko na strakonickém turnaji Dudák Cup. První šance utkání se zrodila v 10. minutě, ale strakonický Hanzlík pálil ve slibné pozici mimo tři tyče. „Myslím si, že jsme do zápasu vstoupili velice dobře. Přitlačili jsme soupeře, vytvořili jsme si šance, ale bohužel jsme je nevyužili,“ uvedl strakonický lodivod Pavel Koubek. Na druhé straně zase hlavičkoval Seidl hlavou těsně vedle.

Ve 25. minutě měly Strakonice další velkou příležitost, ale Hovorka zblízka neuspěl. Deset minut nato zaváhala strakonická obrana a Kosík poslal míč s přehledem do sítě. „Když nám Milevsko dalo gól, tak nás to trochu opařilo. Měl jsem z vývoje utkání velké obavy, soupeř byl lepší,“ poznamenal Koubek.

Vyrovnání se tým od Otavy dočkal v 69. minutě, kdy přesně mířil Našinec. „Naštěstí jsme vyrovnali a ještě jsme si vytvořili několik šancí a mohli jsme i vyhrát, kdybychom je proměnili,“ vylíčil kormidelník. Deset minut před koncem mohl Strakonicím zařídit tři body Hanzlík, ale jeho projektil skončil nad bránou.

„Bylo to přípravné utkání, jsem spokojený – splnilo svůj účel,“ uzavřel kouč.

Sestava: Věneček – M. Šrámek, K. Cibulka, Hajdušek, P. Cibulka – Hanzlík, Zedník, Šafránek, Křivanec – Hovorka, Našinec. Střídali Švehla – M. Káník, Zelenka a Slavík.

Už ve středu ve 14 hodin Strakoničtí sehrají další přípravný duel, na Hluboké se utkají s prvoligovým Dynamem České Budějovice.

Další zápas v rámci Platan Cupu sehrají divizionáři v neděli v Prachaticích proti Tatranu.

JAN PETRÁŠ