Jihočeský rival z divize bude v sobotním 2. kole Platan Cupu soupeřem fotbalistů Strakonic.

Od 15 hodin je na písecké umělce čeká souboj s Milevskem.

Los týmu od Otavy pro začátek turnaje přeje. Po dorostu českobudějovického Dynama – se kterým hráli Strakoničtí v 1. kole nerozhodně 2:2 – je Milevsko další z přijatelných soupeřů. I když ZVVZ minulý týden dalo zabrat třetiligovému Písku: vedlo 1:0, ale nakonec prohrálo 1:2.

„Očekávám stejného soupeře, na jakého jsme narazili na podzim v divizi a který nás doma porazil. Na lavičce s kvalitním trenérem Vavrochem a klíčovými hráči Janouchem a Sokoltem,“ řekl trenér Pavel Koubek.

Sestava Strakonic se oproti minulému zápasu bude lišit. Trenér Koubek chce dát větší příležitost hráčům mimo základní sestavu. „Je řada jiných hráčů, které potřebujeme vyzkoušet. Větší prostor by měli dostat třeba Petr Cibulka, Martin Šrámek, Hadraba nebo Našinec,“ upřesnil.

Ze základní sestavy budou chybět Patrik Káník, Karel Cibulka a Benedikt. Tato trojice a také Jan Koubek, který se potřebuje rozehrát, nastoupí za béčko.

Strakoničtí před sebou mají náročný týden. Dnes odehrají zápas s Milevskem, už ve středu se od 14 hodin utkají na Hluboké s ligovým Dynamem České Budějovice.

Den nato hned ráno zamíří na Kubovu Huť na soustředění, které potrvá až do neděle. Zakončí ho duelem v Prachaticích proti Tatranu v rámci 3. kola Platan Cupu.

Přípravu zahájil tým od Otavy před necelými dvěma týdny. Kouč Pavel Koubek je zatím s jejím průběhem spokojený, pochvaluje si zejména docházku na tréninky.

Mezi tyčemi

Strakonické divizionáře možná posílí na postu brankáře po Jakubovi Skálovi ještě Tomáš Věneček, který odchytal podzim v Katovicích (krajský přebor) a patřil k největším oporám týmu.

„V polovině prosince mě oslovili David Faja s Michalem Káníkem (vedení SK Strakonice – poznámka redakce), abych ve Strakonicích zahájil přípravu. Jsme domluveni do konce ledna,“ vysvětlil Věneček. „Osobně bych tu chtěl zůstat. Ale záleží na tom, jak se k tomu postaví vedení, jestli o mě bude mít zájem.“ JAN PETRÁŠ