Do divizního týmu SK Strakonice 1908 přišel třiadvacetiletý gólman Jakub Skála z Dynama České Budějovice v průběhu podzimu už v rozehrané soutěži jako náhrada za Radka Charváta, který z klubu odešel. Skála odchytal jedenáct zápasů a patřil k oporám.

Jak jste se dostal z Dynama České Budějovice do Strakonic?
V Dynamu mi bylo řečeno, že nejsem perspektivní pro béčko a do áčka to není. Takže jsem uvítal možnost jít do Strakonic, protože jsem byl s Michalem Káníkem (šéf SK Strakonice 1908 – pozn. redakce) v kontaktu celé léto. Z mého pohledu jsem byl spokojený, je tady super parta.

Nyní už jste kmenovým hráčem, od zimy jste u Otavy na přestup. Jak se to seběhlo?
V průběhu prosince jsem dostal od Dynama oficiální vyjádření, ve kterém stálo, že si mám hledat angažmá. Já jsem s tím počítal, a tak jsem zůstal i nadále v kontaktu se Strakonicemi a to se zatím jeví jako ta nejlepší volba.

Hned v prvním zápase Strakoničtí vyhráli a vy jste k tomu přispěl velkou měrou…
První utkání jsem tady odchytal s Voticemi, to se vlastně Strakonice nastartovaly k lepším výsledkům. Do té doby se týmu moc nedařilo, až poté se to zlomilo. Byli jsme úspěšní doma i venku, což bylo hodně důležité.

Nepomýšlíte třeba ještě na vyšší soutěž než je divize? Chytal jste také třetí nejvyšší soutěž.
Zatím studuju v Praze, ale určitě bych rád v budoucnu chytal někde výš. Bohužel, v dnešní době je to těžké. V Dynamu jsem se naučil: Nikdy neříkej nikdy, protože člověk ve fotbale nikdy neví. Chci především chytat a nezáleží na tom, jestli třetí ligu nebo divizi.

Strakonice posílily kádr a jistě budou hrát na čele tabulky. Kde byste se chtěli na jaře pohybovat?
Chybí nám sedm bodů na první příčku, což v tříbodovém systému není tak moc. Určitě se popereme o co nejvíc bodů. Vím, že cíl na postup není, ale budeme se snažit hrát dobrý fotbal a znepříjemnit život klubům, které si dávají za cíl postup do vyšší soutěže.

JAN PETRÁŠ, JAN ŠKRLE