Fotbalisté Strakonic sehráli v sobotu první zápas na píseckém Platan Cupu, když se rozešli smírně s dorostem českobudějovického Dynama 2:2. Přitom vedli už 2:0.

V první půli se hrál vyrovnaný fotbal, ale českobudějovičtí mladíci byli o něco fotbalovější než tým od Otavy. „První půle byla z naší strany velmi dobrá, vytvořili jsme si několik pohledných akcí, a to jsme v pátek trénovali poprvé s míčem,“ pochválil hráče nový asistent Přemysl Šroub.

První šance utkání se zrodila v 17. minutě, ale strakonický Hadraba mířil z pravé strany těsně vedle tyče. O devět minut později mohl skórovat českobudějovický Sajtl, ale gólman Skála jeho hlavičku zneškodnil.

Ve 25. minutě padla první branka, když se přesně z přímého kopu trefil Patrik Káník. Ve 40. minutě byl faulován v pokutovém území Hadraba a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Hanzlík – 2:0 pro Strakonice.

Ve druhé půli úřadoval na hřišti jen tým z jihočeské metropole a po zásluze srovnal. Góly vstřelili Smolen a z pokutového kopu Hojdar. „Po obrátce už jsme odpadli. Nevím, jestli to bylo po fyzické stránce,“ konstatoval Šroub.

Strakoničtí mohli ještě děkovat střídajícímu brankáři Věnečkovi, který je několikrát výrazně podržel. „Celkově zápas splnil svůj účel, vyzkoušeli jsme několik hráčů, kteří by mohli posílit náš tým,“ uzavřel asistent.

Sestava Strakonic: Skála – K. Cibulka, Hajdušek, Běloušek, Křivanec – Hadraba, Benedikt, P. Káník, Zedník – Našinec, Hanzlík. Střídali Věneček – Zelenka, P. Cibulka a M. Káník.

V sobotním 2. kole turnaje Strakonice změří síly s divizním ZVVZ Milevsko, které na úvod podlehlo domácímu Písku 1:2 (1:0).

JAN PETRÁŠ