Ve Strakonicích začínal jako žáček. Jako šestnáctiletý si v dresu týmu od Otavy zahrál ČFL. Po sestupu hrál divizi a v 21 letech přešel do tehdy třetiligových Prachatic. Tři čtvrtě roku hrál i za Dynamo České Budějovice.

Následně se vrátil zpět do Prachatic. Na podzim 2003 hostoval v Klatovech, na jaře 2004 se vrátil na skok opět na Křemelku. Na podzim toho samého roku zamířil do Klatov, odkud je nyní zpět ve Strakonicích. To je vizitka jedné ze zimních posil SK Strakonice 1908 – záložníka Václava Zedníka (29).

Jak se uskutečnil váš návrat zpět do Strakonic, kde jste s fotbalem začínal?
V Klatovech už jsem byl hodně dlouho a vrátil jsem se také z rodinných důvodů. Jsem tady na půl roku na hostování. Sice to není úplně vyřízené, ale myslím, že bych mohl Strakonice posílit.

Měl jste i jiné nabídky?
Dostal jsem několik nabídek, zvláště od klubů z Plzeňska. Zájem projevily Chrást a Tachov, ale i některé kluby z Německa. Strakonice pro mě byly ale nejlepší volba.

Ze začátku se vám s Klatovy velmi dařilo, hráli jste na špici divizní tabulky o postup.
Začátky byly výborné. Měli jsme dobré trenéry, hráli jsme každý rok o postup do ČFL, ale ani jednou to bohužel nevyšlo. Poslední rok skončily nějací sponzoři, byla horší finanční situace a hodně hráčů, kteří hráli stabilně, odešlo. Ale odchovanci, kteří tam jsou, mají velikou budoucnost. Jen potřebují nasbírat zkušenosti.

Dáváte si teď nějaký cíl?
Fotbal hraju od mládí, tak si chci ještě nějaký ten rok zahrát.

Spolu s vámi se do Strakonic vrací Zdeněk Hanzlík, se kterým jste několik let hrál. Opět se tak sejdete v jednom dresu…
Zdeněk přestoupil tenkrát do Písku, já tam měl jít také, ale bohužel mě Klatovy nepustily. Oba jsme měli během této zimní přípravy přes tuto zimní přestávku několik nabídek, ale určitě si s ním rád zahraju. Teď bych rád hrál uprostřed zálohy, ale to záleží na trenérovi. Spolupráce s Hanzlíkem mi vždycky vyhovovala. Poprvé si spolu zahrajeme v sobotu na píseckém Platan Cupu s dorostem Dynama České Budějovice.

Nebude vám dělat problém dojíždění z Plzně na tréninky?
Pro mě není problém trénovat i inviduálně. Budu absolvovat dva ze tří tréninků. Samozřejmě to ale bude těžké vše skloubit.

Jak myslíte, že vás přivítají fanoušci? Určitě na vás nezapomněli, naposledy jste se jim představil na v podzimní části…
Ve Strakonicích jsem doma, tak doufám, že na mě diváci nezapomněli. I když jsem tady hrál v dresu Klatov, tak na mě pokřikovali.

JAN PETRÁŠ, JAN ŠKRLE