V úterý vstoupili do přípravy, tuto sobotu je čeká první zápas. Strakoničtí fotbalisté ve svém úvodním duelu na píseckém turnaji Platan Cup narazí na dorost českobudějovického Dynama (15).

Hráči týmu od Otavy za sebou mají čtyři tréninky. Vše je zatím zaměřeno na nabírání fyzické kondice. „Pracovali jsme jen na vytrvalosti, kluci mají odběháno třicet, možná dvaatřicet kilometrů. S posilováním začneme až příští týden,“ upřesnil kouč Pavel Koubek.

I když mužstvo v pátek absolvovalo i část herního tréninku. Poprvé došlo na míč.

Docházka je podle slov Pavla Koubka zatím asi osmdesátiprocentní.

K dnešnímu utkání by mělo být připraveno 17 hráčů. Posily se představí všechny. Tedy Václav Zedník, Zdeněk Hanzlík, Ondřej Běloušek i hráči na zkoušku – Tomáš Věneček, Daniel Hadraba a Milan Našinec. „Teď je období přípravy, šanci dostanou všichni. Do obou poločasů rozdělíme síly rovnoměrně,“ upřesnil šéf klubu Michal Káník.

Na začátek turnaje narazí Strakoničtí na přijatelného soupeře. Michal Káník to ale takto nevidí. „Na turnaji budou silné všechny celky. Dorostenci Dynama jsou běhavý tým a maximálně ambiciózní. Hlavní je, abychom dali do zápasu vůli, na herním projevu nyní až tolik nezáleží,“ dodal strakonický šéf.

A jak vnímá souboj soupeř, který zahájil přípravu v pondělí? „Je to příprava a tak je třeba utkání brát,“ konstatoval trenér dorostu Českých Budějovic Zdeněk Procházka.

Poznamenal, že na hřiště se postupně dostanou všichni jeho svěřenci. „Všichni zdraví a bojeschopní,“ upřesnil. „Samozřejmě platí, že chceme vždy vyhrát. Konfrontaci s dospělým fotbalem mladíci potřebují, protože vzhledem k věku část z nich už v příští sezoně bude hrát za muže,“ připomněl kouč.

Program Strakonic na turnaji

1. kolo: Strakonice – Dynamo České Budějovice dorost (10. ledna), 2. kolo: Strakonice – Milevsko (17. ledna), 3. kolo: Strakonice – Prachatice (24. ledna), 4. kolo: Strakonice – Sezimovo Ústí (31. ledna), 5. kolo: Strakonice – Písek (7. února), 6. kolo: Strakonice – 1. FK Příbram B (14. února), 7. kolo: Strakonice – Dynamo České Budějovice B (21. února). Hraje se vždy v sobotu.