Prvním výběhem zahájili v úterý večer fotbalisté Strakonic zimní přípravu. Sešla se při něm přibližně dvacítka fotbalistů.

Největší posily ale ještě chyběly. K Otavě se na půlroční hostování vrátí na 99 procent písecký Zdeněk Hanzlík, dále přichází z Klatov Václav Zedník (oba záložníci) a ze Slavie Ondřej Běloušek (univerzál). Na zkoušku v mužstvu budou útočníci Milan Našinec, Daniel Hadraba a gólman Tomáš Věneček. Na přestup se vedení klubu podařilo získat z Dynama České Budějovice dvojici Milan Šafránek (záložník) a Jakub Skála (gólman). Ti už v týmu působili.

Jedna změna se udála také v realizačním týmu. Trenérovi Pavlu Koubkovi bude nově asistovat Přemysl Šroub. Ten byl na podzim zraněný.

Kouč Pavel Koubek si příchody pochvaluje. „Hanzlík a Zedník – to jsou zkušení hráči. Směrem dopředu na to už nebude Patrik Káník sám,“ těšilo ho. U trojice Hadraba, Našinec, Věneček se rozhodne v průběhu přípravy, zda v kádru zůstanou.

Jak bude příprava vypadat? „Napadl sníh, což je trochu čára přes rozpočet. Teď budeme trénovat čtyřikrát v týdnu a každý víkend nás čeká zápas na turnaji v Písku. Tento týden budou hráči jen běhat, aby získali vytrvalost. Příští týden k tomu přibude posilování,“ nastínil Koubek.

Od čtvrtka 22. ledna absolvuje mužstvo třídenní soustředění na Kubově Huti. Od třetího únorového týdne tým čekají jen tři tréninky týdně.

Už tuto sobotu Strakoničtí zápasem s dorostem Dynama České Budějovice rozehrají v Písku turnaj Platan Cup. Dále se utkají například s s třetiligovými celky Písku, Sezimova Ústí nebo Dynama České Budějovice B. Čekají je tedy hodně těžké zápasy. „Právě ty nám pomohou. Věřím, že hráči nic nevypustí a pojedou naplno. Proti třetiligovým mančaftům se nehraje každý den,“ dodal kormidelník. „Chceme turnaj odehrát co nejlépe.“

A na co se chce Pavel Koubek zaměřit během zimní přestávky především? „Chceme hrát fotbal, který se bude divákům líbit,“ řekl obecně.

Úkolem bude také najít náhradu na postu stopera za Michala Káníka. Ten se rozhodl skončit. „Michal Káník se s námi zapojí do přípravy a v několika zápasech na turnaji v Písku nastoupí. Postupně ale chceme najít náhradu, do soutěže už by naskočit neměl,“ vysvětlil trenér.

I když by se prý nebránil, pokud by Michal Káník pokračoval i nadále.

Zatím trénuje A–tým samostatně, příští týden by se postupně měli připojit i hráči béčka.