Jaké místo obsadí strakoničtí fotbalisté po podzimní části divize?

O tom se rozhodne už v neděli. Tým od Otavy od 13.30 hodin Na Křemelce hostí v jihočeském derby Třeboň.

Strakoničtí jsou zatím v tabulce na sedmém místě s jednobodovým náskokem na devátou Jiskru. Pokud zvítězí a nahrají jim i výsledky ostatních zápasů, mohou se vyhoupnout až na pátou příčku. Avšak v případě nepříznivého výsledku mohou spadnout naopak až na jedenácté místo.

„Chceme se udržet v horní polovině tabulky, proto musíme vyhrát,“ zdůraznil strakonický lodivod Pavel Koubek. Pro Strakonice hovoří domácí prostředí, Třeboni se totiž na hřištích soupeřů příliš nedaří. Zatím uhrála venku pouze čtyři body. Trenér však její sílu nepodceňuje. „Třeboň má ale kvalitní a silný mančaft,“ upozornil Koubek. „I když to, že se jim nedaří, značí, že je něco jinak, než by mělo. V minulé sezoně hráli lépe a byli na špici,“ poznamenal Pavel Koubek.

Strakoničtí budou postrádat šéfa obrany Michala Káníka, který v minulém utkání s Hořovicemi obdržel červenou kartu. To bude velká ztráta. „Chybět bude ještě nemocný Jan Koubek,“ dodal kouč. „Určitě to bude těžké, chceme ale uspět,“ uzavřel.

Vzájemná bilance

Strakonicím se proti Třeboni nedaří, z posledních čtyř divizních soubojů vyhrály jediný.

Sezona 2006/2007
podzim: SK – Třeboň 1:0
Jaro: Třeboň – SK 2:0

Sezona 2007/2008
podzim: SK – Třeboň 0:1
jaro: Třeboň – SK 4:1

Další dvojice (15.): Meteor Praha – Admira Praha, Votice – Příbram B, Benešov – Prachatice, Tachov – Milevsko, Motorlet Praha – Domažlice, Vejprnice – Hořovicko, Loko Vltavín – Klatovy.

JAN PETRÁŠ