Po šesti porážkách v řadě přišla už konečně výhra. Vodňanští fotbalisté ve víkendovém 12. kole krajského přeboru doma porazili Lažiště 1:0 (0:0).

Jak okomentoval výhru vedoucí mužstva František Šobor? „Byl to nervózní zápas, chtěli jsme konečně zvítězit. Hra z naší strany nebyla tak dobrá, měli jsme hodně zkažených přihrávek. V 76. minutě utekl Našinec a dal vítězný gól. Předtím jsme neproměnili asi tři jasné šance. Výsledek jsme si pohlídali. Tuhle výhru jsme hodně potřebovali, abychom si zvedli sebevědomí.“

Sestava: Novák – Vokatý (81. Minář), Varyš, Martínek, Hojdekr – Gažák, Jakš, Celý, Hornát (86. Bače) – Našinec, Moravec.

V úterním vloženém 15. kole zavítaly Vodňany do Bavorovic. V souboji sousedů v tabulce byli šťastnější domácí, kteří vyhráli 3:2 (3:1).

„Prospali jsme první poločas, to rozhodlo. Po třiceti minutách Bavorovice vedly 3:0. Od nás to vypadalo na ručník. Ale ve 38. minutě se z přímého kopu trefil do šibenice Hojdekr a snížil. Po obrátce začal soupeř odpadávat fyzicky, ale my jsme dokázali už jen snížit, trefil se Moravec. V nastavení dobře střílel po rohu gólman Novák, ale obránce jeho pokus vykopl a Martínek následně bránu překopl,“ hodnotil František Šobor.

Vodňany se musely obejít bez zraněného Jakše a nemocného Gažáka. Vokatý plnil školní povinnosti.

Sestava: Novák – Martínek, Filip, Varyš, Hojdekr – Minář, Bače, Celý, Hornát – Našinec, Moravec.

Týmu nyní patří v tabulce 12. příčka.