Je to paradoxní. Fotbalisté Strakonic se vrátili z utkání 12. kola divize z Prahy s prázdnou. Podlehli Vltavínu 0:2 (0:1), přestože podali jeden z nejlepších výkonů venku. Alespoň to tvrdí kouč Pavel Koubek.

„Kdo ten zápas neviděl, neuvěří,“ konstatoval. Hostující tým byl aktivnější, ale zradila ho koncovka. Další paradox? „Z pražských týmů, se kterými jsme hráli, byl Vltavín nejslabší,“ uvedl Koubek. Přitom před zápasem říkal, že jej považuje za kvalitní mužstvo, kterému jen nevyšel úvod sezony. Přímý kontakt ale ukázal něco jiného.

Strakoničtí udávali tón zápasu, góly stříleli jen domácí. Ve 20. minutě po zbytečné chybě přišla první lacino inkasovaná branka. V 55. minutě přišla další hrubá chyba v obraně a náskok Vltavínu už byl dvougólový. „Soupeř vystřelil třikrát na bránu a dal dva góly. My jsme po druhém gólu domácí přimáčkli, v zakončení ale neuspěli například Hovorka a Kaňák, Trněný trefil tyč,“ vylíčil Koubek.

Slova uznání si prý Pavel Koubek vyslechl i od trenéra domácích. „Říkal, že je šťastný za ty body, které získal. Že takový výkon od nás nečekal. Viděl nás na Admiře, teď ale že přijel jiný tým,“ vylíčil lodivod Jihočechů.

I přes porážku, která znamenala také propad v tabulce ze sedmého na desáté místo, má kormidelník pro své svěřence jen slova chvály. „Kluci hráli opravdu dobře. I když jsme nebodovali, venku jsme teď herně podali nejlepší výkon. Věřím, že v tom hráči budou pokračovat,“ uvedl.

V neděli ve 14 hodin Strakonice Na Křemelce přivítají Klatovy, poslední tým tabulky. „Pokud chceme na podzim být v horní polovině tabulky, nemůžeme říci nic jiného, než že chceme vyhrát,“ dodal Pavel Koubek.