Hřiště ve Štěkni v sobotu od 14.30 hodin hostí atraktivní fotbalový duel. Místní Otavan hostí Vacov. Půjde o souboj druhého se třetím.

„Je to pro nás zápas podzimu. Vacov je náš tradiční soupeř,“ zmínil se asistent trenéra Štěkně Lubomír Věneček. Kouč Vacova Josef Mráz takto utkání nevnímá. „Ještě je hodně zápasů před námi. Z nejlepší desítky může každý porazit každého,“ uvedl.

Štěkni patří druhá příčka s 25 body. Jediná je bez porážky. „Tak hlavně aby nepřišla teď,“ přál si asistent. V mužstvu stále vládne pohoda, podzim Otavanu zatím vychází. „Nejvíce nás mrzí remíza ve Zdíkově. Hráli jsme tam ale opravdu špatně,“ podotkl.

Vacov je se ziskem 24 bodů třetí. Jedinou porážku, ale zato výraznou (6:1) mu uštědřila vedoucí Zliv v 10. kole. Podle Josefa Mráze už se ale tým oklepal. „Byl to vyrovnaný zápas, ale udělali jsme hrubé chyby. Za stavu 2:1 jsme trefili břevno. Zliv poté přidala další góly,“ vrátil se k debaklu kouč. I když v minulém kole proti Zdíkovu to ještě nebylo ono, Vacov získal doma pouze bod. „Neproměnili jsme řadu šancí,“ vysvětlil Mráz.

A kde vidí Lubomír Věneček a Josef Mráz největší sílu protivníka?

„Vacov je na vyšší taktické úrovni. Mám z něj větší strach než ze Zlivi. Je to tým, který je už dlouho pohromadě,“ prohlásil Věneček. A naopak, co jmenuje Josef Mráz? „Štěkeňští jsou bojovníci. Hrají silový fotbal, nedají míč zadarmo. Navíc jsou v psychické pohodě. My jdeme se vztyčenou hlavou do boje.“

Oba soupeři by proti sobě měli nastoupit v nejsilnějším možném složení. Štěkni chybí dlouhodobě Lhota a Aleš. Poraněné oko si z minulého kola odnesl Uhlík, ale měl by být připraven.